تصویب طرح رتبه بندی فرهنگیان یکی از افتخارات مجلس یازدهم است

تهران- ایرنا-رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد طرح رتبه بندی معلمان گفت: ۹۴ درصد نمایندگان به تصویب این طرح رای دادند قرار است روز یکشنبه برای اولویت آن رأی گیری می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،« علیرضا منادی سفیدان» در نشست علنی  امروز-چهارشنبه-مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: امیدواریم وحدتی که امروز میان همه اقوام، ادیان و مذاهب وجود دارد ادامه پیدا کند و بتوانیم ایران را هر روز بهتر از دیروز داشته باشیم و امیدواریم دشمن در ایجاد تفرقه ای که هر لحظه در پی آن است ناکام بماند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات شمال غربی کشور  هشدار داد که  اقدام  ناثواب آب در آسیاب دشمن ریختن است  و گفت:بدانید اگر در کشور ناامنی ایجاد شود، صد برابر آن در کشورهای شما ایجاد می شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصویب طرح رتبه بندی فرهنگیان را یکی از افتخارات مجلس یازدهم دانست و افزود: ۹۴ درصد نمایندگان به تصویب این طرح رای دادند و قانون شد و روز یکشنبه برای اولویت آن رأی گیری می شود که باید مد نظر قرار گیرد. این قانون بسیار همه‌جانبه است و برای همیشه مشکل معیشت معلمان را برطرف خواهد کرد که چشم امید معلمان به مجلس است.

منادی سفیدان با اشاره به حقوق اساتید و دانشگاه ها گفت: در بودجه ۱۴۰۰ کار بزرگی در این خصوص انجام شد اما قانونی در ماده ۱۲ داریم که در این قانون چند برابر را ۱۵ برابر کرد که باید بدانیم اولا اساتید پیش کسوت که حقوق بالایی داشته و پایه ۶۰ و ۴۰ داشتند الان در حکم آنها ۱۵ میلیون تومان کسری به خاطر حکم مجلس شورای اسلامی قید می شود یعنی ۱۵ میلیون تومان حق او را گرفتیم. نمی تواند حقوق بگیرد چون از ۳۳ میلیون تومان بیشتر می شود و این در حالی است که سن بالا داشته و پایه ۵۰ است لذا هیچ استادی پایان نامه نمی گیرد چرا که از مبلغ مصوب بالا می زند و به او نمی دهد.

نماینده مردم تبریز بیان داشت: شرکت های دانش بنیان هم گرفتار شده اند. در منطقه زاهدان و زابل اساتید ۱.۸ برابر اساتید مرکز حقوق می گیرند و الان به آنها این حقوق نمی دهند لذا کسی به دانشگاه سیستان و بلوچستان نمی رود که درس بدهد پس قانونی غیرحکیمانه به تصویب رسیده است همچنین هیچ مدیری در آموزش عالی حق مدیریت ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha