قهرمان سنگین‌وزن کشتی فرنگی جهان با استقبال بابلی‌ها به زادگاهش بازگشت

ساری- ایرنا- علی اکبر یوسفی قهرمان سنگین وزن رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ اسلو نروژ، با استقبال پرشور مردم بابل و سایر ورزش دوستان مازندران به زادگاهش بازگشت.

به گزارش ایرنا ، مراسم استقبال از علی اکبر یوسفی این قهرمان بابلی که در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی جهان طلسم شکنی نیز کرده است ؛امروز چهارشنبه  از ترمینال بزرگ بابل در موزیرج به طول چهار کیلومتر تا میدان ولایت مرکز شهر با حضور گرم آحاد مردم ومسئولان برگزار شد.

همچنین علاقمندان به کشتی این قهرمان جهان را با نثار گل و لبخند تا روستای زاهدکلا خانه پدریش در بخش لاله آباد  بابل بدرقه کردند و علی اکبر یوسفی نیز  با  ابراز احساسات  اشک و لبخند و دست تکان دادن ها با مردم و علاقمندان به ورزش کشتی همراهی کرد.

علی اکبر یوسفی فرنگی کار وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان که در پیکارهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ توانست بعد از ۶۰ سال نخستین مدال طلای سنگین وزن تاریخ کشتی فرنگی کشور را از آن خود کند.

این کشتی گیر در این مسابقات پس از استراحت در دور نخست، در یک‌هشتم نهایی ۶-۱ داوید اوواسپیان از ارمنستان را شکست داد و در یک‌چهارم نهایی پیروزی ۲ – ۱ مقابل اسکار مارویک را ثبت کرد و راهی نیمه‌نهایی شد. در نیمه‌هایی نیز ۲ – ۱ یاسمانی آکوستا فرناندز از شیلی را شکست داد و نخستین فینالیست تاریخ سنگین‌وزن کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی شد. او در دیدار فینال توانست زورابی گدخوری از روسیه را ۵ – ۱ شکست دهد و بر سکوی برتر سنگین‌وزن فرنگی جهان قرار بگیرد. یوسفی فروردین امسال نیز مدال طلای ۱۳۰ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی جوانان آسیا را کسب کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha