معاملات خودرو در بازار مشهد به صفر رسید

مشهد- ایرنا- رییس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو مشهد گفت: روند نزولی قیمت دلار تاثیری بر بازار خودرو نداشته و موجب تشدید رکود معاملات خودرو شده و آن را تقریبا به صفر رسانده است.

حمیدرضا حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدتی قبل که روند قیمتی دلار رو به افزایش گذاشته بود، باعث اندکی رونق در خرید و فروش خودرو شد اما زمانی که صحبت از آزاد شدن واردات خودرو گردید، همان اندک رونق نیز از بین رفت و بازار خودرو به کما رفت.
وی بیان کرد: هم اینک نیز که واردات خودرو منتفی شده، کل معاملات خودرو قفل شده و رکود خرید و فروش چه در بازار خودروهای جدید و چه در خودروهای مستعمل شدت گرفته است.
حیدری آزاد شدن واردات خودروهای خارجی را به نفع بازار دانست و گفت: این موضوع از انحصاری شدن بازار خودرو جلوگیری کرده و بر روی همه قیمتها تاثیر می گذارد و باعث کاهش قیمت خودرو و افزایش خرید مردم می شود.
رییس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو مشهد گفت: ممنوعیت واردات خودرو به هیچ وجه به نفع حمایت از تولید داخلی نیست، زیرا نبود خودرو خارجی، رقابت در بازار خودرو داخلی را کاهش داده و بر افت کیفیت آن تاثیر می گذارد.
حیدری اظهار داشت: در بازار بی رقابت معاملات خودرو داخلی، استانداردها ضعیف و کیفیت خودرو نیز تقلیل می یابد، باید در کنار حمایت از تولید داخل، حمایت از مصرف کننده نیز در دستور کار باشد تا کیفیت خودرو افزایش یابد.
۷۰۰ واحد صنفی پروانه‌دار زیر پوشش اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در مشهد فعالیت دارند که ۵۰۰ واحد آن دست‌اندرکار خرید و فروش خودروهای مستعمل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha