دیدار رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین با سفیر سوریه در تهران

تهران- ایرنا- رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین و سفیر سوریه در ایران بر اهمیت فعال شدن ظرفیت‌های بازگانی و سرمایه گذاری تهران و دمشق برای مشارکت در بازسازی سوریه تاکید کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، آیت الله محمد حسن اختری در دیدار سفیر سوریه در تهران که با حضور کمیته اقتصادی انجمن ایران و سوریه برگزار شد، بر ضرورت فعال سازی، تشویق و ترغیب سرمایه گذاران، فناوران و صنعتکاران جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت در بازسازی کشور دوست و برادر سوریه تاکید کرد.

وی گفت: همکاری‌های مشترک میان بخش‌های غیردولتی دو کشور و همفکری و فعالیت در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و بازرگانی دو کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است.

سفیر سوریه در تهران هم در این دیدار بر ضرورت فعال شدن انجمن دوستی ایران و سوریه از طرف سوری با حضور شخصیت‌های موثر سوریه تاکید کرد و از پشتیبانی و همکاری با بخش های مختلف جمهوری اسلامی در کشور سوریه خبر داد.

 شفیق دیوب اظهار امیدواری کرد که سرمایه گذاران و فعالان بخش های بازرگانی و اقتصادی ایران نسبت به فعالیت در سوریه اهتمام بیشتری داشته باشند و مشارکت مردمی دو کشور بیشتر فعال شود.

آیت الله اختری و شفیق دیوب در این دیدار ابراز امیدواری کردند همکاری‌های دو کشور در بخش‌های سیاحتی و زیارتی گسترش یابد و برای رفت و آمد مردم دو کشور بر اساس سیاست‌های طرفین پیگیری‌های ویژه انجام شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha