بنیادی‌فر: VAR جایگاه ما را در فوتبال جهان بالا می‌برد

تهران- ایرنا- داور بین‌المللی فوتبال معتقد است که VAR جایگاهش را در فوتبال جهان به خوبی باز کرده و این فناوری می‌تواند در رشد داوری ما موثر باشد.

به گزارش ایرنا، موعود بنیادی فر در خصوص فناوری VAR و اینکه این سیستم چه قدر می‌تواند به رشد داوری و فوتبال کمک کند، گفت: باید قبول کنیم VAR جایگاهش را در فوتبال باز کرده است و در کشورهای صاحب فوتبال و پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: مهمترین تورنمنت های آسیا از این تکنولوژی استفاده می کنند و کمک زیادی به داوری و مخصوصا فوتبال می‌کند. مطمئناً استفاده از این سیستم در فوتبال ما چه در سطح ملی و چه در سطح باشگاهی ملی تاثیرگذار است و امیدوارم هرچه سریعتر این سیستم در فوتبال ما اجرایی شود تا بتوانیم فوتبالمان را به استانداردهای بین‌المللی نزدیک کنیم.

داور بین المللی فوتبال در خصوص تجربه استفاده از این سیستم در بازی با کره جنوبی گفت: این سیستم را به صورت آفلاین و بعد از بازی توانستیم استفاده کنیم. می توانم بگویم سیستم خوبی است و امکانات به روزی دارد. تحت لایسنس فیفا بوده و اگر از سیستم VAR در لیگ فوتبال کشورمان استفاده کنیم، بدون شک کمک زیادی در این زمینه به ما خواهد کرد.

وی در ادامه مهمترین موضوع در بحث VAR را آموزش داوران در این زمینه دانست و گفت: این امر پروسه ای زمانبر است چرا که از این سیستم به عنوان شبیه ساز برای داوران استفاده می‌کنیم.

بنیادی فرد در خصوص نقش فدراسیون فوتبال در مورد ورود VAR به ایران گفت: باید از رییس فدراسیون فوتبال تشکر ویژه داشت. چرا که فدراسیون نشان داده که در بحث VAR واقعا جدی است و قدم های مثبت و زیادی در این زمینه برداشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha