پیکر مطهر ۸۵ شهید جاویدالاثر ناجا شناسایی شده است

تهران - ایرنا - رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا با بیان این که نیروی انتظامی ۵۵۰ شهید جاویدالاثر دارد و از این تعداد تاکنون پیکر مطهر ۸۵ شهید شناسایی شده است، بیان کرد: درِ باغ شهادت در نیروی انتظامی باز است و از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون، ۲۹ تَن از پرسنل ناجا به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش ایرنا از نوید شاهد، ‌ سردار یونس عبدی، روز چهارشنبه به تشریح برنامه‌های این مرکز در هفته ناجا پرداخت و توضیح داد: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده، همه ساله اولین روز گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با برگزاری مراسم صبحگاه عمومی در ستاد فرماندهی ناجا و همچنین ستاد فرماندهی انتظامی استان ها، شهرستانها و یگانهای ناجا شروع می شود که در این مراسم طبق ابلاغیه صورت گرفته تعدادی از خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز نیز دعوت و ضمن تجلیل و تکریم از آنان از روحیات جهادی وایثارگری کارکنان خدوم ناجا که در تحقق آرامش و امنیت پایدار جامعه اسلامی تلاش می کنند، یاد می‌شود.

رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا، دیدار و سرکشی از خانواده معظم شهدا و جانبازان را یکی از اولویت‌های فرماندهان و مسئولان سراسر کشور در هفته نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: در طول این هفته، در حوزه مرکزی نیز تمامی روسای پلیس های تخصصی، معاونین و فرماندهان یگان ها به خصوص اعضای محترم هیات رئیسه ناجا حداقل یک مورد برنامه دیدار از خانواده معظم شهدا را دارند تا چنانچه درخواستی و مشکلاتی داشته باشند، دریافت و نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی اضافه کرد: از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در سال جاری، تشییع و تدفین پیکر شهید گمنام در مرکز آموزش درجه داری شهید ورکش بود. همچنین برخی کتاب‌ها و تالیفاتی که مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت نگارش شده، در این هفته با حضور یکی از اعضای هیات رئیسه ناجا رونمایی می شود.

سردار عبدی گفت :‌ غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا یکی دیگر از برنامه هایی بود که سردار عبدی با اشاره به آن توضیح داد: در روز پایانی هفته نیروی انتظامی که معمولا روز پنجشنبه است در تمام شهرستان‌ها و مراکز استان ها مراسم غباررویی و عطرافشانی مزار شهدا در دستور کار مسئولان و فرماندهان قرار دارد که در این مراسم با هماهنگی مسئولان آرامستان ها و بنیاد شهید استان و شهرستان ها، ضمن دعوت از مقامات کشوری و لشکری و خانواده معظم شهدا و حضور کارکنان و اقشار مختلف مردم، آئین غباررویی و عطرافشانی مزار شهدا همراه با تشریفات خاص نظامی صورت می گیرد.

رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا، خاطر نشان کرد :‌ آخرین برنامه اجرایی هفته نیروی انتظامی نیز تجدید میثاق کارکنان ناجا با شهدا و آرمانهای آنان است تا برای یک سال دیگر در تداوم ارایه خدمات و اجرای مطلوب وظایف محوله ثابت قدم باشند و از اهداف ارزشمندی که شهدا برای آن جان‌فشانی کردند، پیروی کنند. در پایتخت نیز علاوه بر مراسم غباررویی و عطر افشانی مزار شهدا که در قطعه ۲۹ بهشت زهرا (س) اجرا می‌شود، مراسم ویژه‌ای در مرقد مطهرحضرت امام خمینی(ره) تحت عنوان «تجدید میثاق با آرمانهای مقدس حضرت امام راحل و انقلاب اسلامی» با حضور مسئولان طراز اول ناجا و تعدادی از مدیران و کارکنان صورت می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha