ایران و کرواسی روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را بررسی کردند

بلگراد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در زاگرب و وزیر امور خارجه و اروپایی کرواسی مهمترین مسایل مربوط به روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را رایزنی کردند.

به گزارش ایرنا، پرویز اسماعیلی و گردان گرلیچ رادمان روز چهارشنبه در نشستی که در محل وزارت خانه کرواسی در زاگرب برگزار شد روابط دو کشور، و همچنین مسایل منطقه و بین المللی را مورد بررسی و  تبادل قرار دادند.

 اجرای توافقات وزرای خارجه دو کشور طی ملاقات اخیر در نیویورک، حمایت از روند افزایشی روابط ایران و کرواسی در همه عرصه ها، لزوم استفاده حداکثری از فرصت ها و ظرفیت های همکاری اقتصادی از دیگر محورهای این نشست بود.

وزیر امور خارجه کرواسی در این دیدار از همکاری ایران برای انتقال اتباع افغانستانی مرتبط با کرواسی به این کشور قدردانی  و ضمن ابراز امیدواری به آغاز سریعتر مذاکرات وین، بر اجرای کامل برجام از سوی همه طرف ها تاکید کرد.

کرواسی یکی از ۶ جمهوری فدرال یوگسلاوی سابق بود که به دنبال تحولات بلوک شرق در ۲۵ ژوئن ۱۹۹۱ از آن جدا و اعلام استقلال کرد.

کرواسی در سال ۲۰۰۹ به ناتو و در سال ۲۰۱۳ به اتحادیه اروپا ملحق شد.

این کشور با جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون و ۴۵۳ هزار نفر و مساحت ۵۶ هزار و ۵۴۲ کیلومتر مربع در جنوب مرکزی اروپا واقع شده و از شمال با اسلوونی و مجارستان، از شمال غربی با صربستان، از شرق با بوسنی و هرزگوین، از جنوب شرقی با مونته نگرو و از جنوب با دریای آدریاتیک همسایه است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha