یائیر لاپید: اسرائیل به دنبال گسترش توافق ابراهیم است

تهران-ایرنا- یائیر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در یک نشست مطبوعاتی با حضور آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات گفت این رژیم به دنبال گسترش (توافق ابراهیم) با سایر کشورها است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از "اوریشلم پست" دیدار سه جانبه وزرای خارجه آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات در سالگرد امضای توافق موسوم به " توافق ابراهیم" در واشنگتن برگزار شد.  
تاکنون امارات، بحرین، مراکش و سودان حاضر به سازش با رژیم صهیونستی شده‌اند.  
لاپید در این خصوص مدعی شد: امروز رهبرانی در خاورمیانه حضور دارند که معتقدند ما می‌توانیم تاریخ را تغییر دهیم. من و بن زاید با یکدیگر دوست شده‌ایم زیرا ارزش‌های مشترکی در مبارزه با تروریسم، افراط گرایی، اعتدال گرایی و تحمل مذهبی داریم و امارات و اسرائیل یک همکاری در زمینه‌های اقتصادی، توسعه و تکنولوژی دارند.  
وی افزود: اسرائیل می‌خواهد توافق ابراهیم را به سایر کشورها گسترش دهد در عین حال بر موفقیت توافق‌های کنونی متمرکز شده است.  
عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات نیز ضمن تشکر از حمایت‌های آمریکا برای تغییر "روایت ها" در منطقه مدعی: من مطمعنم این توافق بر منطقه تاثیر بیشتری خواهد گذاشت و هرچه روابط امارات و اسرائیل موفق‌تر باشد، نه تنها منطقه را ترغیب خواهد کرد بلکه به مردم اسرائیلی و فلسطینی نشان خواهد داد که این روابط موثر است.  
بن زاید همچنین اعلام کرد لاپید از وی برای دیدار از سرزمین‌های اشغالی دعوت کرده است و او به زودی این دیدار را انجام خواهد داد.  
لاپید در اظهارات خود به مردم فلسطین اشاره‌ی مختصری کرد و مدعی شد همه مردم لایق یک زندگی خوب هستند. وی فزود: این امر البته شامل فلسطینی‌ها می‌شود. هدف ما همکاری با مقامات فلسطینی برای اطمینان از بهره مندی هر کودک از یک زندگی خوب است.  
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی پیش از این در نخستین روز حضورش در واشنگتن با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت بایدن و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان دیدار کرده بود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha