ساماندهی سه راهی ائواوغلی خوی با ۳۶ درصد پیشرفت ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: ساماندهی سه راهی مهم ائواوغلی خوی به عنوان یکی از مهمترین گذرگاه های ترانزیتی و تجاری استان، با ۳۶ درصد پیشرفت فیزیکی ادامه دارد.

ارسلان شکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای این طرح در امتداد مسیر کریدور شرق - غرب و مسیر جاده ابریشم به سمت دروازه ورودی ایران به اروپا در مسیر مرز بازرگان و تقاطع مرز رازی، شاهد تحول خوبی در ایمنی محور و ایمنی درحوزه ترانزیت و راه های شمالی استان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: این طرح در راستای ایمن سازی و حذف نقاط پرحادثه اجرایی شده و امیدواریم با اجرای آن شاهد افزایش ایمنی ترددهای جاده ای و کاهش تصادفات در این محل از محورهای مواصلاتی شمال استان باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت راهبردی سه راهی ائواوغلی و محل تردد و ترانزیت از این مسیر به سمت سه پایانه مرزی رازی ، بازرگان و پلدشت بیان کرد: حل موانع پیشرفت اتمام این پروژه از جمله رفع معارض در مسیر احداث باید در دستور کار مدیران مربوطه قرار گیرد.

شکری گفت: تاکنون برای اجرای این طرح ۳۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و ۵۰ هزار مترمکعب خاکریزی صورت گرفته و تا تکمیل آن، هشت دستگاه ابنیه فنی احداث و هشت هزار تن آسفالت ریزی صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، سه راهی ائواوغلی در مسیر سه راهی خوی، ماکو و جلفا بوده و به نوعی ورودی ۲ منطقه آزاد ارس و ماکو به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha