حذف نقاط پرتصادف جاده‌های خراسان شمالی ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار دارد

بجنورد-ایرنا- رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: امسال برای اجرای اقدامات در زمینه حذف نقاط پرتصادف جاده های استان ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.

حامد معروف روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال مالی جاری قرار است ۱۰ نقطه پرتصادف در جاده های اصلی، فرعی و روستایی استان حذف و برچیده شود.

وی افزود:  ۹۶ نقطه پرتصادف در محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان در سال ۹۶ از طرف وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد البته پس از آن ۱۰ نقطه دیگر هم به عنوان نقطه پرتصادف ابلاغ شد که در مجموع شمار این نقاط به ۱۰۶ مورد رسید.

وی افزود: تا سال ۹۸ تنها ۶ نقطه پرتصادف جاده های استان رفع شده بود اما این رقم در سال ۹۹ به ۳۸ نقطه رسید و اکنون با اقدامات انجام شده، ایراد ها در ۴۶ نقطه رفع شده است.

معروف با بیان اینکه رفع ایرادها و برچیدن نقاط پرتصادف بر اساس اولویت ها انجام می شود گفت: بر این اساس تا پایان سال مالی جاری برای رفع مشکلات و ایرادها در ۱۰ نقطه پرتصادف، ایرادها در نیمی از نقاطشناسایی شده، رفع می شود. 

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی افزود: با استفاده از ظرفیت های موجود و اعتبارات تخصیص یافته از منابع ملی و استانی، برای کاهش نقاط پرتصادف و کاهش تصادفات جاده ای اقدام می شود.

طول راه های استان خراسان شمالی بیش از ۶ هزار کیلومتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha