۲۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۴
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84504094
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اظهار امیدواری روسیه برای حضور طالبان در نشست آتی مسکو

مسکو - ایرنا - ماریا زاخاروروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: مسکو انتظار دارد که هیات نمایندگی طالبان هفته آینده به مسکو سفر و در نشست « افغانستان» شرکت کند.

به گزارش ایرنا از مسکو زاخارووا امروز پنجشنبه در نشست هفتگی مطبوعاتی با بیان اینکه مسکو نگران فعالیت "داعش"  در افغانستان است تصریح کرد:  طالبان برای نشست هفته اینده در باره افغانستان به مسکو دعوت شده است و انتظار دارد که در این نشست مهم شرکت کند.

 وی گفت: روسیه امیدوار است که طالبان همانطور که وعده داده بود، بتواند بدون حمایت خارجی با تروریست های داعش در افغانستان مقابله کند.

زاخارووا اعلام کرد که  شرکت کنندگان در فرمت مسکو درباره افغانستان در مورد کمک های بشردوستانه به کابل و موضوع حمایت از حقوق بشر گفت و گو خواهند کرد.

«ضمیر کابولوف» نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان و رئیس اداره دوم آسیای وزارت خارجه روسیه هفته گذشته اعلام کرده بود که گروه طالبان به نشست افغانستان در مسکو که قرار است ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر ماه)  برگزار شود دعوت کرده است.  

این دیپلمات ارشد روس به نام سرپرست هیات گروه طالبان در مذاکرات مسکو اشاره ای نکرد.

گروه طالبان بیش از یک ماه است که کنترل افغانستان را به دست گرفته است و روسیه از طریق سفارت این کشور در کابل با نمایندگان این گروه ارتباط برقرار کرده و سفیر روسیه مامور حفظ تماس ها با گروه طالبان شده است.

آخرین نشست مسکو برای حل مسائل افغانستان  ۲۸  اسفند سال ۱۳۹۹ به ریاست سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه برگزار شد.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha