۲ هزار و ۶۹ نفر در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اردبیل رقابت می‌کنند

اردبیل- ایرنا- رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه استان اردبیل اعلام کرد: آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه روز جمعه ۲۳ مهر ماه در دو حوزه امتحانی اردبیل و پارس‌آباد و با حضور ۲ هزار و ۶۹ دانش آموخته حقوق برگزار می‌شود.

سرتیپ جهانی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این آزمون فردا جمعه ۲۳ مهرماه از ساعت ۷.۳۰ صبح تا ۱۲.۳۰ در محل دانشگاه محقق اردبیلی شهر اردبیل و نیز در محل دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و آموزش و پرورش شهرستان پارس‌آباد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه برای سومین سال متوالی در داخل استان اردبیل بیان کرد: حدود ۵۰ نفر از شرکت کنندگان، با برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه حضوری، در مرحله نهایی این آزمون پذیرفته شده و پس از طی فرایندی، تحت نظارت وکیل سرپرست به امر وکالت می پردازند.

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه استان اردبیل اضافه کرد: نتایج مرحله کتبی این آزمون که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود، به زودی توسط این سازمان اعلام شده و پس از اعلام نتایج اولیه، مرحله محصاحبه حضوری نیز در داخل استان برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: آزمون وکالت سال جاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با افزایش حوزه‌های امتحانی برگزار می‌شود که در این آزمون از هشت درس حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، آیین دادرسی کیفری، حقوق جزا، حقوق تجارت فقه، حقوق ثبت، حقوق اساسی و قوانین و آراء وحدت رویه و آخرین اصلاحات مرتبط در هر درس، ۱۳۰ سوال مطرح می‌شود.

وی ادامه داد:‌ مرکز وکلای قوه قضاییه به عنوان یکی از دو نهادی که تصدی صدور پروانه وکالت را برعهده دارد، در سطح استان اردبیل ۵۴۳ وکیل دارای پروانه فعالیت دارد و هر ساله نیز بر اساس نیاز و طبق برنامه مدون، اقدام به برگزاری آزمون ملی وکالت می‌کند.

جهانی همچنین گفت: اقدامات مرکز وکلای قوه قضاییه در سنوات اخیر بسیار چشمگیر و نقطه امیدی برای فارغ التحصیلان رشته حقوق بوده و گام بزرگی برای اجرای برنامه توسعه و تحول در حوزه خدمات حقوقی محسوب می شود.

وی افزود: این مرکز در سال‌های اخیر مردم دغدغه را در فراهم کردن بستر حمایت حقوقی، کاهش اطاله دادرسی، تسهیل دسترسی به وکیل، تسریع امور قضایی و ترویج امور غیرقضایی رفع کرده است.

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه استان اردبیل اضافه کرد: پیش از این آزمون ملی مرکز وکلای قوه قضائیه به شکل متمرکز در تهران برگزار می‌شد ولی امسال برای سومین سال متوالی آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه به صورت غیرمتمرکز در استان‌ها برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha