زلزله ۳۰میلیارد ریال به آبزی پروران اندیکا خسات زد

اهواز - ایرنا - مدیرکل شیلات خوزستان گفت: زلزله ۵.۷ریشتری در اندیکا بیش از ۳۰میلیارد ریال به آبزی پروران این منطقه خسارت زد.

فتح الله ابوعلی روز پنجشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس بررسی و ارزیابی های میدانی ، به پنج مزرعه پرورش ماهیان سردابی سوسن و سرخاب واقع در روستای سربازار شهرستان اندیکا خسارت سنگین و کلی وارده شده ضمن آنکه ۱۵ تن ماهی در این مجتمع‌ها از بین رفته است.
وی با بیان اینکه براثر این زلزله خساراتی به دیواره ها و بدنه ۵۱ استخربتنی وارد شده است افزود: بدون بازسازی خسارات وارده به زیربناهای مجتمع های آبزی پروری اندیکا ، از سرگیری فعالیت آنان امکان پذیر نیست.
ابوعلی افزود: گزارش ارزیابی های خسارات وارده به آبزی پروران منطقه اندیکا در شمال شرق خوزستان به استانداری خوزستان ، مدیریت بحران وزارت کشور و سازمان شیلات ارسال شده است.
آبزی پروران ماهیان سردابی اندیکا پارسال بیش از یک هزار تن ماهی قزل آلای رنگین کمان تولید به بازار مصرف استان و مناطق همجوار عرضه کردند.
وی ابراز امیدواری کرد پس از بررسی های لازم ، خسارات وارده در قالب تسهیلات ارزان قیمت بانکی و پرداخت بلاعوض ، فعالیت آبزی پروران اندیکایی از سرگرفته شود.
به گزارش ایرنا زمین لرزه‌ای در مقیاس ۵.۷ ریشتر ۱۲ مهرماه  شهرستان اندیکا را لرزاند.
تکانه های این زلزله در شهرهای شمال شرق استان و اهواز مرکز خوزستان نیز احساس شد.
این زلزله خساراتی به واحدهای مسکونی قلعه خواجه مرکز شهرستان اندیکا ، روستاهای اطراف ، مدارس ، راههای روستایی و تاسیسات زیربنایی وارد کرده است.
هنوز میزان خسارات وارده به بخش های مختلف شهرستان اندیکا به طور دقیق وارد نشده است.

اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مساحت ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha