انعقاد هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری در شبکه فن بازار ملی

تهران - ایرنا- معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس گفت: شبکه فن بازار ملی در دو سال گذشته حدود هزار میلیارد تومان انعقاد قرارداد داشته است.

اکبر قنبرپور روز جمع در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: در فن بازارهای کشور در حال حاضر هدایت سرمایه های سنتی و بخش خصوصی را به سمت زیست بوم نوآوری هدایت می کنیم.

وی بیان کرد: در دو سال گذشته هزار میلیارد تومان انعقاد قرارداد داشتیم که نزدیک ۵۰ درصد این عدد توسط بخش خصوصی و سنتی وارد حوزه فناوری شده اند که در حال سرمایه گذاری در استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان است.

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس یادآور شد: در چند سال گذشته تعداد قراردادهای سرمایه گذاری در فن بازار ملی ایران به حدود ۵۰ درصد کل قراردادهای سرمایه گذاری در زیست بوم نوآوری می رسد.

وی ادامه داد: این اتفاق توسط فن بازارهای منطقه ای و استانی در ۲۸ استان و چهار حوزه تخصصی در حال اتفاق است.

قنبرپور با اشاره به فعالیت چهار فن بازار تخصصی در حوزه های صنعت گاز، پتروشیمی، سلامت و فناوری های شهری گفت: ۵۲ شرکت خصوصی به عنوان کارگزار تجارت فناوری (بروکر) در این شبکه فعال هستند.

وی افزود: در سامانه فن بازار ملی ایران  در حال حاضر بیش از ۲۶ هزار کاربر حضور دارند  و ۱۴ هزار محصول دانش بنیان و فناورانه، پنح هزار شرکت و حدود ۶۰۰ نیاز فناوری برای توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری کشور در آن ثبت شده است.

فن بازار به معنای بازار فناوری، یعنی محلی برای مبادلات تکنولوژی است، در بازار فناوری نیز فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات تکنولوژی به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» را دارد که به ارائه مشاوره در خصوص مراحل انتقال تکنولوژی نیز می‌پردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha