۲٠ زندانی جرایم غیرعمد خوزستان با همیاری خیران آزاد شدند

اهواز - ایرنا - مدیرکل زندان‌های خوزستان گفت:۲۰ زندانی جرایم غیرعمد با پیگیری ستاد دیه خوزستان و همیاری خیران و نیکوکاران، روز پنجشنبه آزاد و به کانون خانواده های خود بازگشتند.

به گزارش ایرنا مدیرکل زندانهای خوزستان در آیین آزادی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: این زندانیان  حدود ۱۶۸ میلیارد ریال بدهی و دیون مالی غیرعمد داشتند که ستاد دیه با کمک ۶۵ میلیارد ریالی خیران،قبول اعسار در مراجع قضایی، تسهیلات ستاد دیه کشور و اخذ تخفیف از شکات،آزاد شدند.
پژمان پروین با قدردانی از خیران و تلاش‌های مدیریت ستاد دیه استان و کشور، از خیران و نیکوکاران نیز برای کمک به ستاد دیه و آزادی زندانیان سپاسگزاری کرد.
حجت الاسلام قدرت هاشم نیا مدیر عامل ستاد دیه استان خوزستان در این آیین نیز با بیان اینکه جرایم مالی و پس از آن مهریه بیشترین موجودی زندانی جرایم غیرعمد را به خود اختصاص داده‌اند گفت:هم اینک حدود ۲۵۶ زندانی جرایم غیرعمد در زندانهای استان وجود دارد که جدا از تخفیفاتی که برای این منظور از شکات به عمل آمده،  مبلغ ۵۰۰میلیارد ریال برای آزادی این زندانیان مورد نیاز است.
وی گفت:برای کاهش جمعیت کیفری زندانیان جرایم غیرعمد و همچنین پیشگیری از ورود افراد با این جرایم به زندان،  باید در قبول و تعیین مهریه غیرمتعارف پیشگیری و خودداری شود  ضمن اینکه اصناف و بازاریان نیز با توجه به تلاطم های بازار باید از صدور چک و تعهدات مالی که توان ادای آن را ندارند خودداری کنند.
در آیین آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ، شماری از خانواده های زندانیان حضور داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha