امام جمعه بجنورد: توسعه کشور نیاز به همدلی آحاد جامعه دارد

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد گفت: اکنون کشور گرفتاری‌های زیادی دارد که حل مشکلات و توسعه همه جانبه نیاز به همفکری و همدلی آحاد جامعه بویژه گروه ها و جناح های سیاسی دارد.

حجت الاسلام رضا نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: همه گروه ها و جناح های سیاسی بدون تخریب یکدیگر باید در کنار هم برای توسعه و رفع مشکلات کشور تلاش کنند.

وی در ادامه به وحدت آحاد جامعه اشاره و تاکید کرد: فتنه های دشمن زمانی خنثی می شود که همه گروه ها یکدل در کنار هم باشند.

نوری گفت: هم اینک کشور با مسایل و مشکلات مختلفی در زمینه های اقتصادی، خشکسالی و شیوع ویروس کرونا مواجه است که تنها راه نجات وحدت تمامی گروه ها با هم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به عملیات انتحاری در افغانستان و کشتار مردم بیگناه اشاره کرد و گفت: استکبار با خفت از این کشور فرار کرد اما هم اکنون نا امید نشده است و هنوز فتنه و توطئه برای اختلاف بین شیعه و سنی دارد.

امام جمعه بجنورد هفته نیروی انتظامی را نیز تبریک گفت و افزود: مکتبی ترین و با اعتقادی ترین نیروی انتظامی دنیا در کشورمان است که برای جان و حفظ امینت مردم جانفشانی ها دارند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری نیاز به فضای امن دارد افزود: این فضا زمانی اجرا می شود که گران فروشی، کم فروشی، فریب، دزدی، خیانت رقابت ناسالم و فریب در آن نباشد.

امام جمعه بجنورد همچنین با بیان اینکه کاسب خداترس در معامله باید انصاف داشته باشد گفت: در قرآن و آموزه های دینی به ویژگی های کاسب بسیار سفارش شده است، این فضا گاهی زمان به وسیله افراد منفعت طلب ناامن می شود.

وی به تذکر و فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر در بازار نیز تاکید کرد و اظهار داشت: اگر عیب و ایراد را بیان و یادآوری کنیم جامعه در این زمینه اصلاح خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد با بیان اینکه نباید از کمبود برخی از کالاها در بازار سوء استفاده شود افزود: هم اینک باید از تولیدات داخلی حمایت شود، اما آنان نیز انصاف داشته باشند و کالاها را گران عرضه نکنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha