معاون اقتصادی رییس‌جمهوری وضعیت زلزله‌زدگان کوهرنگ را پیگیری کرد

شهرکرد- ایرنا- معاون اقتصادی رییس‌جمهوری آخرین وضعیت زلزله‌زدگان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری را پیگیری کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از دفتر معاون اقتصادی رییس‌جمهوری، محسن رضایی در ارتباط تصویری با اهالی مناطق زلزله‌زده بازفت کوهرنگ چهارمحال و بختیاری گفت: به مسوولان اعلام شد تا   پیگیری‌ها به‌صورت جدی دنبال شود.

وی تاکید کرد: استانداری‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری را فعال می‌کنیم و نمی‌گذاریم مردمی که پیش‌قدم دفاع از وطن بودند در مناطق زلزله‌زده، مظلوم و تنها بمانند.

به گزارش ایرنا، محمود نقدی‌پور به‌عنوان نماینده ویژه محسن رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهوری روز پنجشنبه وارد شهرستان کوهرنگ شد و از نزدیک مشکلات مردم این منطقه زلزله‌زده را پیگیری کرد.

وی در این سفر علاوه بر بازدید میدانی از شهر چلگرد و روستاهای شهرستان کوهرنگ، از نزدیک با مردم این مناطق دیدار و گفتگو کرد.

نقدی‌پور همچنین گزارش مفصلی از حجم و میزان خسارت‌ها از سوی فرماندار و امام جمعه شهرستان کوهرنگ برای ارائه به معاون اقتصادی رییس‌جمهوری دریافت کرد.

در ادامه، نقدی‌پور با حضور در بخش بازفت شهرستان کوهرنگ، در تماس تصویری با معاون اقتصادی رییس‌جمهوری، گزارشی از وضعیت مناطق زلزله‌زده و مطالبات مردم این مناطقه را به محسن رضایی ارائه داد.

براساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری ساعت ۰۶:۰۹ دقیقه صبح دوشنبه ۱۲ مهرماه جاری مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان حوالی چلگرد را لرزاند.

این زمین لرزه در ۳۳ کیلومتری چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است.

نزدیک‌ترین مراکز استان‌ها به محل وقوع این زلزله، شهرکرد با ۱۰۲ کیلومتر و اهواز با ۱۵۸ کیلومتر گزارش شد.

این زلزله اگرچه خسارت جانی در پی نداشت اما خسارت‌هایی به واحدهای مسکونی، تاسیسات زیرساختی و فنی شهرستان وارد کرد.

پس از وقوع زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتر چلگرد، ۵۵ پس‌لرزه به ثبت رسید که چهار مورد آن بیش از چهار ریشتر بود و بر تشدید خسارت‌های ناشی از زلزله اصلی منجر شد.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha