۲۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۰:۴۸
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84505560
۰ نفر

برچسب‌ها

 اتحادیه اروپا و چین بر نشست دوجانبه و مذاکره توافق کردند

تهران- ایرنا- چارلز میشل رئیس شورای اروپا جمعه شب از تماس تلفنی با شی جین پینگ رئیس جمهوری چین خبر داد و اعلام کرد که در این گفت وگو دو طرف با برگزاری اجلاس دوجانبه موافقت کرده اند.

به گزارش ایرنا، میشل در پیام توییتری نوشت: من امروز با رئیس جمهوری چین به رغم وجود اختلاف نظرها در مورد روابط اتحادیه اروپا و پکن گفت و گو کردم.

رئیس شورای اروپا همچنین افزود: در این گفت و گو با برگزاری اجلاس سران اتحادیه اروپا و چین و تقویت گفت وگوها موافقت شد.

چارلز میشل در توییت دیگری نیز نوشت: ما به وضعیت افغانستان پرداختیم، جامعه بین المللی باید متحد باشد و از طالبان بخواهد که به تعهدات بین المللی احترام بگذارند و از دولت فراگیر اطمینان حاصل کنند.

گفت و گو میان مقام ارشد اروپا با رییس جمهوری چین در حالی صورت می گیرد که سران کشورهای گروه -۲۰ در نشست مجازی سه‌شنبه گذشته بدون حضور روسیه و چین وعده‌هایی برای ارائه کمک به مردم افغانستان مطرح کردند و قرار است نشست دیگری نیز بزودی در مسکو برگزار شود.

این اولین نشست و گردهمایی ثروتمندترین کشورهای جهان برای بحث درباره پیامدهای خروج آمریکا از افغانستان و تسلط طالبان بر این کشور بود.

اتحادیه اروپا در جریان این نشست برای ارایه کمک ۱.۱۵ میلیارد دلاری برای افغانستان متعهد شد و هدف از این کمک نیز جلوگیری از فروپاشی بزرگ انسانی و اجتماعی – اقتصادی عنوان شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha