بیش از ۷۰ درصد گروه هدف در پاوه نوبت اول واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند

کرمانشاه - ایرنا - رییس مرکز بهداشت پاوه گفت: بیش از ۷۰ درصد گروه هدف بالای۱۲ سال این شهرستان نوبت اول واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

«حشمت کریمی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،  افزود: تاکنون بیش از ۵۶ هزار دُز  واکسن تزریق شده که ۳۵ هزار و ۸۰۰ نفر نوبت اول و ۲۰ هزار و ۱۳۰ نفر نوبت دوم را تزریق کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۴ درصد نوبت دوم را تزریق کرده اند تصریح کرد: بیش از ۶۷ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال این شهرستان نیز تاکنون واکسن نوبت اول را دریافت کرده اند.

رئیس مرکز بهداشت پاوه اظهار داشت: ایمنی در برابر کرونا ۲ هفته بعد از تزریق دوم صورت می گیرد و ضرورت دارد همه افرادی که نوبت اول را دریافت نموده اند در زمان مقرر برای تزریق نوبت دوم نیز مراجعه کنند تا در برابر این ویروس منحوس ایمنی لازم را داشته باشند.

کریمی افزود: در حال حاضر ۶۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان قدس این شهرستان بستری هستند.

وی اضافه کرد: در روزهای اخیر موج کرونای دلتا در شهرستان به اوج خود رسیده و در حالی که استان‌ها و شهرستان‌های دیگر از وضعیت قرمز عبور کرده اند شهرستان پاوه در اوج کرونا قرار دارد.

رییس مرکز بهداشت پاوه گفت: اکنون با ویروس جهش‌یافته‌ای مواجه ایم که به ‌شدت قدرت سرایت دارد و متاسفانه شاهد آن هستیم که جمعیت بسیاری ماسک نمی زنند، به سفر می روند و در تجمعات و مهمانی ها شرکت می کنند.

کریمی یادآور شد: در بازدیدهای میدانی از سطح شهر و روستاها هم دیده شده که اغلب مردم پروتکل های بهداشتی نظیر فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمی کنند و این وضعیت بسیار خطرناک است.

شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha