انتشار خطاهای آموزش مجازی  برای دانش آموزان آسیب زاست
عکس تزئینی است

اصفهان - ایرنا- یک کارشناس آموزش ابتدایی در اصفهان گفت: انتشار تصاویر و فیلم‌های طنز گونه توام با تمسخر از خطاهای سهوی دانش‌آموزان در زمان آموزش مجازی، از راه دور و برخط بسیار آسیب‌زا و نگران کننده است.

شهین جوانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین در مدت ۱.۵ سال اخیر سبب شده است تا اتفاقاتی برای دانش‌آموزان و معلمان رخ دهد که گاهی دستمایه طنز، خنده و تمسخر درشبکه‌های مجازی شود.

وی اظهار داشت: این درحالیست که معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آنها به دلیل ورود ناگهانی به این نوع آموزش و نداشتن شناخت و تجربه قبلی، مسبب بروز خطاها و رفتارهایی ناخواسته  در زمان تدریس ، پاسخگویی وانجام تکالیف شده‌اند.

معاون سابق آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان افزود: انتشار تصاویر و فیلم‌های اشتباهات سهوی دانش آموزان، معلمان و یا اولیا در فضای مجازی، موجب خنده و تمسخر کاربران نسبت به این دسته از دانش‌آموزان شده  اما آنها باید بدانند که انتشار این فیلم‌ها و تصاویر تا چه حد برای امروز و آینده کودک آزاردهنده است.

این کارشناس آموزش ابتدایی با بیان اینکه این‌گونه رفتارها در آینده شغلی ،اجتماعی وخانوادگی این دانش‌آموزان بسیار تاثیرگذار، خجالت‌آور و آزاردهنده است افزود: این تمسخرها می‌تواند مسیر و سرنوشت تحصیل و یا زندگی این دانش‌آموزان را تغییر دهد.

به گفته وی برخی کاربران برای لحظه‌ای خندیدن، این فیلم‌ها و تصاویر را بی‌رحمانه در سطح وسیع منتشر می‌کنند تا به تعبیر خود سرگرمی و لبخندی را برای خود و دیگران ایجاد کنند در حالیکه این رفتار زندگی و آینده این کودکان را به‌شدت تهدید می‌کند.

معاون سابق آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان تصریح کرد: با توجه به گذشت یک ماه از سال تحصیلی و ادامه داشتن آموزش‌های آنلاین به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه می‌شود که از انتشار این نوع فیلم‌ها و اتفاقات در فضای مجازی خودداری کنند و بدانند ترور شخصیت کودکان، پیامدهای حقوقی در بردارد.

وی با بیان اینکه آموزش پایه مبنای توسعه پایدار است ولی به دلیل ادامه‌دار شدن شرایط کرونایی نوع آموزش‌ها از حضوری به آنلاین تغییر یافته است، افزود: این نوع آموزش دارای نقاط قوت و ضعف، فرصت و تهدید بسیاری است و والدین دانش‌آموزان لازم است که با حضور خود در کنار دانش‌آموزان مانع از بروز و برون داد اتفاقاتی شوند که در حین آموزش برای فرزندان و معلمانشان رخ می‌دهد.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جاری حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در ۶ هزار واحد آموزشی در استان مشغول به تحصیل شدند که از این تعداد ۴۹۲ هزار دانش‌آموز مربوط به دوره ابتدایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha