۱۱۸ کیلومتر از خط انتقال گاز دوزدوزان - اهر آماده‌سازی شد

تبریز - ایرنا - مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز از انجام بازرسی، پیگرانی تمیزکننده و آماده سازی حدود ۱۱۸ کیلومتر از خطوط لوله ۱۰ و ۲۰ اینچ دوزدوزان - اهر خبر داد.

به گزارش ایرنا، فیروز خدایی روز شنبه در گفت و گویی با تاکید بر انجام این عملیات به منظور افزایش راندمان و پایداری شبکه انتقال گاز، گفت: پیگرانی خطوط انتقال گاز (Pipeline Inspection Gauge) در این منطقه عملیاتی در راستای وظایف قانونی و سازمانی محوله تحویل گاز با شرایط استاندارد و سالم جهت شبکه ها و مصرف، در قالب دو برنامه زمان بندی شده و با رعایت دقیق دستورالعمل و استانداردها به پایان رسید.

وی افزود: مهمترین تاثیر این عملیات تمیز نمودن، زدودن رسوبات جدار و سطوح داخلی لوله و خارج نمودن ضایعات، اجسام احتمالی داخل لوله و میعانات لوله جهت تحویل گاز طبیعی با شرایط استاندارد می باشد.

خدایی به وجود پیچیدگی ها و محدودیت های کاهش فشار به دلیل مصارف منشعب از خطوط لوله مذکور اشاره و اظهار کرد: عملیات مذکور به دلیل لوپ بودن هر ۲ خط ۱۰ و ۲۰ اینچ در نقاط مختلف و وجود تاسیساتی که محدودیت در حداقل فشار ورودی دارند (انشعاب نیروگاه هریس) نیاز به آماده سازی شرایط خط بر اساس وضعیت و شرایط حاکم داشته که این مهم به خوبی در عملیات فوق انجام شد.

وی، انجام پیگرانی(تمیزکاری و آماده سازی) را موجب افزایش ضریب اطمینان پایدار و مستقل گاز در تحویل سوخت پاک به مصرف کننده ها و پایش مستمر سلامت و ایمنی خطوط لوله در زمان پیک مصرف عنوان کرد.

خدایی ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح پیگرانی در خطوط انتقال گاز، شاهد پایداری مناسب انتقال گاز و کم شدن احتمال قطعی آن به خصوص در فصل زمستان خواهیم بود تا فصل سرد امسال را بدون قطعی گاز سپری کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha