شهرستان کیار به جمع مناطق پرخطر شیوع کرونا پیوست

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان کیار در وضعیت نارنجی (پرخطر) شیوع کرونا قرار گرفت.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالیست که در این رنگ‌بندی جدید، شهرستان اردل که پیش از این در وضعیت نارنجی قرار داشت به وضعیت زرد (خطر متوسط ) تغییر رنگ داده است.

وی تصریح کرد: برهمین اساس در حال حاضر شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، لردگان و کیار در وضعیت پرخطر و شهرستان‌های سامان، بن، کوهرنگ، خانمیرزا و اردل در وضعیت خطر متوسط شیوع کرونا قرار دارند.

شیرانی خاطر نشان کرد: محدودیت‌های ناشی از رنگ‌بندی‌های کرونا از روز شنبه اعمال می‌شود و اگر چه شیوع کرونا در استان فروکش کرده است اما بازرسان بهداشت بر نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت دارند و انتظار می‌رود مردم نیز در این خصوص همراهی کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری روند شیوع کرونا در استان را کماکان کاهشی اعلام کرد و گفت: اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خوبی از سوی مردم رعایت نشود شیوع کرونا افزاشی می‌شود چرا که در هفته گذشته شهرستان کیار به سبب افزایش شیوع که ناشی از عادی‌ انگاری و کم‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است از رنگ زرد به نارنجی تغییر وضعیت داد.

شیرانی، عادی انگاری را مهمترین خطر کنونی در خصوص شیوع کرونا دانست و افزود: توصیه می‌شود تا زمانی که ۷۵ درصد جمعیت استان واکسینه کامل نشده‌اند از برگزاری هرگونه تجمع به ویژه مراسم‌های عروسی و ترحیم خودداری شود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تا ۲۳ مهر ۸۰ هزار و ۹۷۹ مبتلای به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است که از این تعداد یک هزار و ۶۱۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha