دقیقی: فدراسیون فوتبال با باشگاه‌های بازیکن ساز تعامل داشته باشد

تهران- ایرنا- مدیر تیم فوتبال پیکان ضمن انتقاد از عدم لغو دیدار این تیم در هفته نخست مسابقات لیگ برتر گفت: تعامل با تیم امید نباید به ضرر باشگاه‌های بازیکن ساز باشد و فدراسیون فوتبال بهتر است با تیم امید در این زمینه تعامل داشته باشد.

به گزارش ایرنا، «سعید دقیقی» در خصوص حضور ۳ بازیکن این تیم در فهرست نهایی تیم ملی فوتبال امید ایران اظهار داشت: برای باشگاه پیکان باعث افتخار است که همواره با حمایت و معرفی بازیکنان جوانان پشتوانه تیم‌های ملی فوتبال کشور بوده و ستاره‌های این تیم می‌توانند مهره‌های تاثیرگذار تیم امید در مسابقات بین‌المللی باشند. با این وجود درخواست ما این است که تعامل مفید و سازنده‌ای بین فدراسیون و باشگاه‌ها در مسیر حمایت از تیم امید شکل بگیرد.

وی افزود: یکی از نگرانی‌های همیشگی مربیان تیم‌های ملی این است که بازیکنانشان در باشگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرند و در شرایط مسابقه باشند. ملی پوشان پیکان از بازیکنان ثابت و مورد اعتماد کادر فنی هستند و در ترکیب این تیم جایگاه ویژه‌ای دارند بر همین اساس غیبت این بازیکنان هم طبیعتا به تیم لطمه می زند. شاید برخی دیگر از باشگاهها از بازیکنان جوان کمتر و به عنوان یار ذخیره استفاده کنند اما در پیکان سه بازیکن حاضر در اردوی تیم امید مهره‌های اصلی و تاثیرگذار تیم به شمار می روند.

مدیر تیم فوتبال پیکان همچنین گفت:در هفته های ابتدایی لیگ غیبت سه مهره اصلی برای تیم جوانی مثل پیکان تلخ و زیان بار است. درخواست ما این است که سازمان لیگ در راستای حمایت از تیم امید و باشگاهها بازی هفته دوم برابر هوادار را لغو کند. امکان تعویق این بازی و انجام مسابقه در تعطیلی فیفا دی وجود دارد چرا که ما و هوادار بازیکنی در اردوی تیم ملی بزرگسالان نداریم و می توانیم در آن مقطع مسابقه خودمان را انجام بدهیم.

دقیقی در پایان اظهار داشت: فدراسیون و سازمان لیگ باید از باشگاههایی که حامی استعدادهای جوان فوتبال کشور هستند حمایت کنند. باشگاههایی که روی بازیکنان جوان سرمایه گذاری می کنند نباید از همین ناحیه متضرر شوند در حالی که ممکن است برخی از باشگاهها متمول هیچ تمایلی به استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب اصلی خودشان نداشته باشند و به همین دلیل بازیکنان تیم های ملی امید و جوانان کمتر فرصت حضور در ترکیب تیم های خودشان را پیدا می کنند چرا که مربیان باشگاهها نمی توانند روی حضور این بازیکنان در طول فصل حساب کنند. بر این اساس فدراسیون و سازمان لیگ باید به گونه ای تصمیم گیری کنند که جوانگرایی به زیان باشگاههای سازنده تمام نشود.

مدیر تیم فوتبال پیکان در حالی این صحبت‌ها را مطرح کرد که این باشگاه با ارسال نامه رسمی به سازمان لیگ خواستار تغییر زمان دیدارش در هفته اول لیگ برتر شده بود و تهدید کرده بود که بازیکنانش را به تیم امید نمی‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha