اقدام تروریستی و افراطی‌گرایانه تهدیدی علیه امنیت جهانی است

تهران- ایرنا- سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی در پی حمله تروریستی به مسجد فاطمیه(س) روزگذشته(جمعه)، در قندهار افغانستان، با صدور بیانیه‌ای اقدام تروریستی را تهدیدی علیه صلح و امنیت جهانی دانست و با محکوم کردن این جنایت فجیع نسبت به توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام هشدار داد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این بیانیه آمده است: این سازمان این اقدام را حرکتی ددمنشانه با هدف بی ثبات کردن اوضاع در کشوری توصیف کرد که وارد دوره جدیدی از تاریخ شده است. در وقایع ناگوار خشونت باری که در افغانستان رقم خورد، بار دیگر دست دشمنان اسلام از آستین تروریست‌های کوردل تکفیری بیرون آمد و مردم مظلوم این کشور را در حال برگزاری نماز جمعه به خاک و خون کشید. سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن محکومیت این حمله تروریستی منفور، به خانواده‌های محترم شهدا و مردم عزیز افغانستان تسلیت گفته و با آنان همدردی می‌کند.

این بیانیه می افزاید:‌ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هرگونه اقدام تروریستی و افراطی‌گرایانه را که تهدیدی علیه صلح و امنیت جهانی است را به شدت محکوم می‌‎کند و نسبت به توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام هشدار داده و بر لزوم وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و نفی خشونت با نام اسلام تأکید می‌کند.

به گزارش ایرنا، منابع خبری افغانستان از استان قندهار گزارش دادند که در انفجار ظهر جمعه (۲۳ مهرماه ۱۴۰۰) در مسجد فاطمیه ۳۳ تن کشته و ۵۳ تن دیگر زخمی شده اند.

منابع خبری انفجار را ناشی از ۳ حمله انتحاری می داند که در صف نمازگزاران، در ورودی مسجد و بیرون مسجد رخ داده است و اما تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

جمعه گذشته نیز مهاجم انتحاری دیگری خود را در مسجد شیعیان در سیدآباد استان قندوز در شمال این کشور منفجر کرد که در جریان آن ۱۵۰ تن کشته و بیش از ۲۰۰ تن دیگر هم زخمی شدند. مسئولیت این حمله را داعش پذیرفت اما مسئولیت حمله دیروز را شخص و یا گروهی برعهده نگرفت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha