میراسماعیلی: انگیزه و کیفیت جودوکاران بالا بود/لایحه به CAS ارسال شد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون جودو، گفت: انگیزه و کیفیت فنی جودوکاران نوجوان و جوان در مسابقات قهرمانی کشور قابل ستایش بود.

«آرش میراسماعیلی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان کشور در ۲ بخش دختران و پسران، اظهار داشت: سال گذشته مسابقات قهرمانی کشور را به دلیل شرایط کرونایی که در کشور حاکم بود، برگزار نکردیم. هرچند اسفندماه سال گذشته برای جودوکاران رده پایه‌ها مسابقات به صورت لیگ منطقه‌ای برگزار شد، اما قهرمانی کشور نداشتیم.

وی افزود: امسال با هماهنگی فدراسیون پزشکی - ورزشی و اخذ مجوزهای لازم و رعایت تمامی دستورالعمل‌های پزشکی که بسیار هم دشوار بود، مسابقات را در مجموعه ورزشی تختی تهران برگزار کردیم.

میراسماعیلی: انگیزه و کیفیت جودوکاران بالا بود/لایحه به CAS ارسال شد

میراسماعیلی، عنوان کرد: ابتدا به مدت ۲ روز دختران جودوکار در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان روی تاتامی رفتند و سپس پسران به مدت چهار روز مبارزه کردند.در مجموع حدود ۸۰۰ جودوکار در پیکارهای قهرمانی کشور حضور داشتند.

رییس فدراسیون جودو ادامه داد: جودوکاران ۲۸ استان در مسابقات حضور داشتند که خودمان نیز با توجه به پربرخورد بودن رشته جودو و قرارداشتن در شرایط کرونایی، انتظار چنین استقبالی را نداشتیم. انصافا جودوکاران انگیزه بالایی داشتند و سطح کیفی و فنی آنان نیز بالا بود.

وی ادامه داد: مسابقات به صورت جایزه بزرگ بود و روی سکو جوایز نقدی به جودوکاران برتر اهداء شد. همچنین علاوه بر فدراسیون، از سوی هیات‌ها نیز به جودوکاران برتر جوایز داده شد.

میراسماعیلی: انگیزه و کیفیت جودوکاران بالا بود/لایحه به CAS ارسال شد

میراسماعیلی تاکید کرد: مربیان تیم ملی مسابقات را تحت نظر داشتند و مدال‌آوران بزودی به اردوی تیم های نوجوانان و جوانان دعوت می‌شوند. همچنین در ماه آینده مسابقه‌ای تحت عنوان مدعیان برگزار می‌کنیم تا نفراتی که روی سکو نرفتند در آن حضور یافته و از این پیکارها هم بتوانیم جودوکارانی را به اردو دعوت کنیم.

وی به برنامه‌های بعدی فدراسیون جودو اشاره کرد و اظهار داشت: در نظر داریم مسابقات قهرمانی کشور در هر ۲ بخش مردان و زنان را آذرماه برگزار کنیم. این پیکارها در یکی از شهرهای تهران، مشهد و یا یزد انجام خواهد شد. سپس بلافاصله ثبت نام از تیم‌ها برای سوپرلیگ انجام می‌شود.

میراسماعیلی: انگیزه و کیفیت جودوکاران بالا بود/لایحه به CAS ارسال شد

میراسماعیلی با قدردانی از حضور «سیدحمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان که در مراسم افتتاحیه مسابقات نوجوانان و جوانان کشور حضور یافت، گفت: وقتی می خواستیم فردی از جنس ورزش به وزارتخانه برسد دلیلش همین مسائل است. حضور وی در مسابقات و سخنانش موجب شد تا موجی از انگیزه در بین خانواده جودو ایجاد شود.  

رییس فدراسیون جودو افزود: برای نخستین بار در هر چهار روز مسابقات نوجوانان و جوانان در بخش پسران، پخش مستقیم داشتیم که قدردان مسوولان رسانه ملی هستیم. پخش مسابقات باعث شد تا جودوکاران آینده‌دار، انگیزه مضاعفی پیدا کنند.

وی در پایان صحبت‌های خود در خصوص پرونده تعلیق جودوی ایران که دوباره به دادگاه عالی ورزش کشور کشیده شده است، توضیح داد: طرفین لایحه خود را ارسال کرده‌اند و در هفته آینده در انتظار اعلام دادگاه CAS برای تعیین زمان رسیدگی به پرونده هستیم که ببینیم باید حضوری در دادگاه باشیم یا خیر. هر تصمیمی که در دادگاه گرفته شود را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha