نماینده مجلس: دولت برای پیشگیری از خاموشی تابستان ۱۴۰۱ تدبیر کند

شیراز- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه در گذشته چهار نیروگاه یک هزار مگاواتی در استان فارس مصوب شده اما این نیروگاه ها راه‌اندازی نشده است، از دولت سیزدهم می‌خواهیم که این نیروگاه‌ها را عملیاتی و برای پیشگیری از خاموشی تابستان‌های آتی تدبیر کند.

دفتر نماینده سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی در مطلب ارسالی روز یکشنبه از قول محسن علیزاده افزود: با توجه به مشکلات برق در سال های آینده راه اندازی این نیروگاه می تواند تاثیرات مثبتی در حوزه انرژی و تامین نیازهای مردم و بخش‌های صنعت و کشاورزی داشته باشد.
نماینده مردم شهرستان های سپیدان و بیضا در مجلس با اشاره به سفر استانی ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ دولت به استان فارس گفت: اتصال فارس به دریا از موضوعات و نکاتی بوده که در دو دولت گذشته مطرح شده است و ضمن تاکید مقام‌های عالی کشور بر این موضوع اما هنوز به صورت نهایی عملیاتی نشده است، از این رو از دولتمردان سیزدهم انتظار می‌رود گام‌های عملی در این زمینه بردارند.  
علیزاده با بیان اینکه اتصال فارس به خلیج فارس از نکاتی است که انتظار داریم در دولت سیزدهم انجام شود، افزود: قطعا این مهم به عنوان یک آرزوی دیرینه مردم استان است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه استان هایی که مسیرشان از دریا به نسبت به فارس دور تر است توانسته اند در سال های گذشته به دریا متصل شوند ادامه داد: اما متاسفانه فارس از این مهم محروم مانده و با وجود لحاظ شدن تمام پیوست‌های امنیتی اما استان پهناور فارس هنوز نتوانسته به دریا متصل شود.
نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس با بیان اینکه هر چند که در دولت یازدهم و دوازدهم بارها عنوان شد که آزاد راه شیراز به اصفهان افتتاح می شود اما این اتفاق هنوز رخ نداده است، بیان کرد: طی بازدید که وزیر راه و شهرسازی از این پروژه داشت، به نظر رسید که تکمیل این آزاد راه نیازمند اعتبارات بیشتری است.
علیزاده با در ادامه با تاکید بر عملیاتی شدن قطعه ۸ آزاد راه شیراز اصفهان و اتصال این مسیر به جنوب کشور به عنوان کریدور اتصال شمال به جنوب ادامه داد: قطعا اتصال این کریدور باید از محور دالین نور آباد  انجام شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه تکمیل پروژه آبرسانی از سد درودزن به شهر شیراز، بیضا، شهرستان خرامه، زرقان، مرودشت نیازمند تامین اعتبار است، ادامه داد: قطعا این موضوع باید به جد در دستور کار دولت قرار گیرد.
علیزاده با اشاره به اینکه حمایت از طرح انتقال آب به فارس از مطالبات اصلی مسئولان استان به شمار می رود که باید در دولت سیزدهم عملیاتی شود افزود: هرچند که استان فارس از گذشته تاکنون به عنوان یک استان در بخش کشاورزی می‌شناسند اما این استان نتوانسته بهره چندانی از کشاورزی ببرد.
نماینده مردم شهرستان های سپیدان و بیضا در مجلس گفت: اگرچه کشاورزان استان برای تولید محصولات آب ها را از عمق ۴۰۰ متری استخراج می کنند اما فرآوری نکردن محصولات باعث شده تا محصولات تولید شده فارس به دیگر استان ها انتقال و ایجاد ارزش افزوده کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر لزوم  حمایت دولت در ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکید کرد و افزود: قطعا این مهم باعث می شود زنجیره غذایی استان تکمیل شود.
وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی و بنا بر تاکید مقام معظم رهبری ایجاد پایه های درآمدی جدید در استان باید مد نظر دولت قرار گیرد گفت: قطعا گردشگری یکی از بهترین و پایدار ترین  پایه های درآمدی اقتصادی استان است و علی رغم ظرفیت های بسیار بالای گردشگری استان اما این موضوع همچنان در فارس مغفول مانده است.
علیزاده تصریح کرد:‌ خط انتقال نفت خام به پالایشگاه های استان از دیگر مطالبات نمایندگان مردم استان فارس در مجلس از دولت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha