رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سنندج کمتر از ۳۵ درصد است

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت سنندج گفت: با وجود شرایط قرمز کرونا در این شهر، بی تفاوتی و سهل‌انگاری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد و کمتر از ۳۵ درصد جمعیت آن را رعایت می‌کنند.

دکتر جهانبخش یوسفی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سنندج تنها شهر قرمز استان است که روند ابتلا و بستری در آن افزایشی است و در شبانه روز گذشته از ۱۰ فوتی کرونا در استان، هشت نفر در این شهرستان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه تدوام وضعیت موجود موج پنجم را به ششم گره می‌زند، اضافه کرد: دورهمی‌ها، مهمانی‌ها و مراسم‌های جشن و عزا مهمترین اماکن شیوع و چرخش ویروس است.

رییس مرکز بهداشت سنندج با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۱۷۰ هزار دُز واکسن در استان تزریق شده است، یادآور شد: از این میزان ۸۰۰ هزار دُز نوبت اول بوده است.

دکتر یوسفی سهم سنندج را از این میزان تزریق صورت گرفته، ۳۳۳ هزار دُز اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد، ۲۳۰ هزار دُز مربوط به شهروندانی است که برای نوبت اول مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۴۵ درصد جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، ادامه داد: سرعت واکسیناسیون در این گروه سنی مطلوب است و امیدواریم این کار با سرعت انجام گیرد.

رییس مرکز بهداشت سنندج، کمبود واکسن آسترزانکا را مشکلی کشوری اعلام کرد و گفت: در هفته جاری ۲۰ میلیون دُز واکسن وارد کشور می‌شود که این کمبود مرتفع خواهد شد و فاصله بین ۲ دُز این واکسن اگر ۲ تا ۳ ماه هم شود مشکلی نخواهد داشت.

در شبانه روز منتهی به ظهر شنبه ۲۴ مهرماه، ۲۹۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی و ۱۰ بیمار جان باختند. در حال حاضر ۸۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های کردستان بستری هستند و کرونا از ابتدای شیوع تاکنون یک هزار و ۷۴۵ نفر را قربانی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha