۲۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۷
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84507069
۰ نفر

برچسب‌ها

هکرها شبکه آب آمریکا را هدف قرار دادند

تهران – ایرنا– بنابر اعلام وزارت امنیت داخلی آمریکا، تاسیسات آب آشامیدنی  و فاضلاب در این کشور در ماه های اخیر از سوی هکرها مورد حملات سایبری قرار گرفت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، نشریه آمریکایی یو. اس. ای تودی با انتشار این مطلب افزود: برخی از سامانه های آب آشامیدنی و فاضلاب در آمریکا از سال ۲۰۱۹میلادی هدف حملات سایبری قرار داشته که تازه ترین آن در ماه اوت ۲۰۲۱(شهریور) رخ داده است.

این نشریه آمریکایی در ادامه نوشت: آژانس نظارت بر حملات سایبری غیر نظامی آمریکا پنجشنبه گذشته با صدور بیانیه ای هشدار داد که تهدیدات سایبری منابع آب آشامیدنی در آمریکا را مورد هدف قرار داده و این نهاد نظارتی افزود؛ هکرهای مخرب، سامانه های آب شرب و فاضلاب دولتی را درحال هدف قرار دادن هستند.

یو. اس. ای درادامه نوشت: مقامات آمریکایی دراین زمینه می گویند که فعالیت هکرها هدف قرار دادن فن آوری و سامانه های اطلاعاتی است که بوسیله آن آب تمیز قابل شرب بدست آماده و سالانه هزاران گالن فاضلاب در آمریکا را مورد تصفیه قرار می گیرد.

بنابراین گزارش «آلخاندرو مایوکاس» (Alejandro Mayorkas) وزیر امنیت داخلی آمریکا و برخی از مقامات ارشد مقابله با حملات سایبری به نشریه یو. اس. ای تودی گفته اند که آنها نگران حملات تعمدی سایبری به تاسیسات آب شرب و دیگر تاسیسات حیاتی در آمریکا می باشند که قادر است پیامدهای جدی مرگباری را برای افراد در این کشور در پی داشته باشد.

یو. اس. ای تودی دراین گزارش افزود که طی دوسال گذشته حملات سایبری صورت گرفته به چنین تاسیساتی، چهار مورد نفوذ غیرمجاز از سال ۲۰۱۹ تا ماه اوت ۲۰۲۱ به تاسیساتی واقع در ایالت های کالیفرنیا، نوادا، مین و نیوجرسی صورت گرفته است.

این نشریه آمریکایی همچنین به باج خواهی هکرهای که طی سال جاری با نفوذ به مراکز حساس در آمریکا مبادرت ورزیده اند اشاره کرد.

۲ حمله سایبری طی یک ماه به زیرساخت های آمریکا

آمریکا طی مدت کمتراز یک ماه با حمله سایبری باج خواهانه ۱۷ اردیبهشت ماه به خط لوله نفت «کلونیال پایپ لاین» آمریکا به طول پنج هزار و ۵۰۰ مایل یعنی بیش از هشت هزار و ۸۰۰ کیلومتر رگ حیاتی این کشور و همچنین حمله سازماندهی شده به شرکت آمریکایی «جی. بی. اس»، بزرگترین تامین کننده گوشت در جهان در ۱۰ خرداد روبرو شد که در هردو موردی یکی باعث ایجاد بحران کمبود سوخت در سراسر آمریکا و دیگری منتهی به بسته شدن این کارخانه بزرگت فراورده های گوشتی گردید.

هکرها شبکه اب آمریکا را هدف قرار دادند

۱۵ هزار حمله سایبری علیه زیرساخت های آمریکا

در پی انجام چنین حملاتی رسانه های آمریکایی  در خردادماه گذشته فاش کردند که در سال گذشته میلادی بنابر تخمین کارشناسان، حداقل ۱۵ هزار حمله سایبری باج افزاری علیه زیرساخت های آمریکا رخ داده است.

آمریکا با خطر ناامنی فناوری مواجه است

شبکه خبری سی ان ان در ۱۷ خرداد درباره وضعیت بحرانی حملات سایبری به زیرساخت های آمریکا گزارش داد که مراکز و اماکنی همچون بیمارستان ها، خطوط انتقال نفت، شرکت های تولیدکننده فراورده های غذایی، خطوط راه آهن و به تازگی سیستم های ناوبری دریایی در آمریکا مورد حملات سایبری قرار گرفته اند آن را یک ناامنی در زمینه فن آوری در این کشور به شمار می رود

مبلغ باج خواهی سایبری ۳۰۰ درصد افزایش یافته است

هکرها شبکه اب آمریکا را هدف قرار دادند

سی ان ان می نویسد که مبالغ  باج خواهی در چنین حملات سایبری بطرز چشم گیری افزایش یافته بطوریکه  وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده  مبالغ باج افزاری در سال ۲۰۲۰  میلادی ۳۰۰ درصد رشد نشان داد.

**۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha