تصویر شهید لندی در کتاب‌های درسی چاپ شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت ‌آموزش‌وپرورش گفت: چاپ تصویر «شهید علی لندی» در کتاب‌های باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسن ملکی در شورای هماهنگی و پیگیری اقدامات تحولی، با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)، بر ضرورت توجه به زمان بندی در روند اجرای اقدامات تحولی سازمان تاکید کرد و افزود: تقاضای من اتمام این طرح و ساماندهی مناسب برای این بخش است؛ زیرا این طرح هم اکنون در سطح ملی و فراملی مطرح شده است. 

وی ادامه داد: در مسیر کارهای خود باید به مسأله زمان بندی «چاپ سپاری کتاب‌ها» توجه ویژه داشته باشیم، زیرا این بخش، امر بسیار مهمی است. ویرایش کتاب‌های درسی دوره اول متوسطه، یکی از مباحثی است که بر آن تأکید ویژه دارم. نکته دوم درج رمزینه‌ها در بخش مربوط به هر درس است و نباید شاهد این باشیم که صرفاً رمزینه‌ها در ابتدای هر کتاب درج می‌شوند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: در کتاب‌های درسی، کنترل کیفیت لحاظ شود. افرادی که به آنها ابلاغ داده شده، باید تمام کتاب‌ها را بررسی و بازبینی کنند. در بخش آخر نیز چاپ تصویر «شهید علی لندی» است که باید در مرکز توجه قرار گیرد، البته بسیار خوشحالم که تصویر این نوجوان شهید روی یکی از نشریات ما چاپ شده است، اما باید در کتاب‌ها نیز به این امر توجه داشته باشیم.

ملکی اظهار داشت: عنوان پژوهش‌های ما باید «پژوهش در خدمت تحول» باشد؛ زیرا در هفته پژوهش می‌خواهیم انجام هر کاری در خدمت تحول باشد. در این مسیر باید روی «مبانی نظری رمزینه‌های سریع پاسخ» کار کنیم و ریشه‌های آن را مورد بررسی قرار دهیم. نکته دوم «مبانی نظری آموزش غیر حضوری» است که باید روی آن کار انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: چیستی «بسته تربیت و یادگیری»، نکته دیگری است که باید روی آن کار انجام دهیم. برای این امر هیأت اندیشه ورز تشکیل شده و بحث‌هایی نیز برای آن شده است، اما ضروری است فردی روی این موضوع، به صورت متمرکز کار کند. رونمایی از تولیدات علمی و پژوهشی سازمان نیز، از جمله اقداماتی است که باید در این بخش مد نظر قرار گیرد.

ملکی گفت: «تعلیم و تربیت در پساکرونا» و پرداختن به چیستی آن، موضوعی است که باید با تأکید در برنامه درسی انجام شود. معرفی راهنمای برنامه درسی برتر نیز موضوع دیگری است که باید در این راستا محور قرار گیرد و برای هفته پژوهش ارائه شود.

به گزارش ایرنا، علی لندی نوجوان ۱۵ ساله ایذه‌ای روز ۱۸ شهریور امسال پس از وقوع آتش سوزی کپسول گاز مایع در خانه همسایه، برای نجات ۲ زن میانسال و سالخورده به آتش زد و با فداکاری تمام برای دور کردن منشاء آتش از آنها خود گرفتار آتش شد. وی با ۹۱ درصد سوختگی ابتدا به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز و پس از آن به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان اعزام و بستری شد.

این نوجوان فداکار بامداد روز جمعه در بیمارستان امام موسی کاظم اصفهان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha