۸۰۰ هزار نفر اعضای انجمن اولیا و مربیان کشور با مدارس همکاری دارند

یزد- ایرنا- مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: هم‌اکنون ۸۰۰ هزار نفر از والدین دانش آموزان به عنوان فرهیختگان کشور در این تشکل مراکز آموزشی کشور حضور فعال دارند و در چارچوب تحقق اهداف نظام آموزشی با مسئولان مدرسه به طور مستمر و داوطلبانه همکاری می کنند.

به گزارش ایرنا، نورعلی عباسپور روزیکشنبه در سفر یکروزه به یزد در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش استان افزود: این اعضا در کنار کارکنان مدرسه ، مربیان و فرهنگیان در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها تعامل و فعالیت صادقانه ای دارند.

وی با بیان اینکه رویکرد وزارت آموزش و پرورش تقویت انجمن‌های اولیا و مربیان در واحدهای آموزشی است، ادامه داد: مطالبه‌گری خانواده‌ها از طریق اعضای شورای انجمن‌ها نقش مهمی در تحقق اهداف آموزشی دارد.

این مسئول به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزش خانواده بر حسب نیاز در موضوع‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: در این خصوص در سطح کلان در مناطق مختلفکشور  اقدام هایی انجام شد، باید این موضوع بیشتر تقویت و به آن توجه شود .

عباسپور بیان کرد: صدای خانواده‌ها ،نیازها و مطالبه آنها باید از طریق انجمن‌های اولیا و مربیان پیگیری و به گوش مسئولان وزارت آموزش و پرورش و دولت برسد و آنها  در عین  حال مدافع وزارتخانه نیز باشند.

وی یکی از مهمترین دغدغه های موجود در آموزش و پرورش را وجود برخی ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی مثل طلاق در میان والدین دانش آموزان و افزایش آن اشاره کرد و گفت: باید برای پیشگیری از این معضل اجتماعی در کشور اقدام لازم از سوی کارشناسان انجام شود.

این مسئول از تصویب اساسنامه جدید انجمن اولیا و مربیان کشور خبر داد و تصریح کرد: با تصویب اساسنامه جدید جایگاهی قدرتمندی برای این تشکل پیش بینی شد تا ارتباط میان خانواده‌ها و مدرسه تقویت و تحکیم شود. 

به گفته عباسپور بر اساس نظام تعلیم و تربیت، تقویت انجمن‌های اولیا و مربیان جزو برنامه‌های محوری است و همه باید در بخش‌های مختلف برای تحقق عملی آن در کشور همکاری و اقدام کنند.

۲۴ تا ۳۰ مهرماه در تقویم ایران هفته بزرگداشت اولیا و مربیان نامگذاری شد.

همزمان با آغاز سال تحصیلی  جاری ۲۸۵ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۷ مدرسه در ۱۰ هزار و ۹۸۷ کلاس درس از طریق آموزش های حضوری ، غیرحضوری و یا ترکیبی حضور پیدا کردند که این تعداد نسبت به سال تحصیلی قبلی ۱۷ هزار نفر افزایش دارد. 

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها سکونت دارند و از مجموع جمعیت روستایی ۹ هزار نفر عشایر هستند که عمدتا در خاتم و  ابرکوه زندگی می کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha