۱۰۹ نفر نیمه اول ۱۴۰۰ در تصادف‌های جاده‌ای استان سمنان جان‌ باختند

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: طی ۶ ماهه نخست سالجاری تعداد ۱۰۹ فوتی‌ ناشی از تصادف های جاده‌های در این استان ثبت شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ تقی کبیری روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان که در سالن جلسات ساختمان معاونت عمرانی استانداری سمنان برگزار شد افزود: فوتی های ناشی از تصادف ها در محور های مواصلاتی استان طی ۶ ماه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۱ درصد کاهش یافت.

وی ابراز داشت: کاهش تعداد فوتی‌های حوادث جاده‌ای در حالی بوده است که در ۶ ماه نخست امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲.۴ درصد افزایش تردد در راه‌های استان به وقوع پیوست.

وی ادامه داد: تصادف های منجر به جرح نیز در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰، میزان پنج درصد افزایش را نشان می دهد.

 رییس پلیس راه استان سمنان تعداد کل تصادف ها در راه‌های استان (فوتی، جرحی و خسارتی) در ۶ ماه نخست سال جاری را نسبت به سال قبل با یک درصد کاهش اعلام کرد.

نبود توجه به جلو با ۶۶ درصد، بیشترین فراوانی از نظر علت تصادف ها در راه‌های استان در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ است که کبیری به آن اشاره کرد.

وی گفت: طی ۶ ماه نخست سال گذشته ، تعداد ۱۵ مورد تصادف اتوبوس مقصر در راههای استان به وقوع پیوست که این‌ میزان در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، به ۲۳ مورد افزایش یافت.

کبیری تاکید کرد که به طور معمول در شبانه روز حداقل یک مورد اتوبوس دارای نقص فنی در راه های استان وجود دارد.

 وی از شرکت‎های مسافربری خواست تا نسبت به بررسی کیفیت و سلامت اتوبوس ها در مبدا، اقدام کنند.

رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: فرماندهی میدان در تصادفات، با ‌پلیس راه استان است و تقاضا داریم تا سایر دستگاه های متولی امر از اعلام نظر در خصوص تعداد فوتی ها و مجروحان خودداری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha