درآمد ۴۰ برابری «بازی مرکب» برای غول سرگرمی جهان

تهران- ایرنا- براساس تخمین‌های درون‌سازمانی، سریال «بازی مرکب» ۴۰ برابر سرمایه اولیه برای شرکت نتفلیکس درآمد خواهد داشت.

به گزارش عصر دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از مجله بلومبرگ، سریال کره‌ای پرطرفدار بازی مرکب که در چند هفته گذشته با اقبال گسترده مردم جهان به بزرگترین سریال نتفلیکس تبدیل شد، در مسیر یک سوددهی بزرگ قرار دارد.  

نتفلیکس این سریال ۹ قسمتی را با ۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار خرید. حالا براساس داده‌های درون سازمانی محرمانه‌ای که به دست مجله بلومبرگ رسیده، پیش‌بینی می‌شود این سریال ۴۰ برابر مبلغ خریداری شده یعنی حدود ۸۹۱ میلیون دلار برای نتفلیکس درآمد به همراه داشته باشد.

از ۲۶ شهریور که بازی مرکب پخش شد تاکنون ۱۳۲ میلیون از اعضای سرویس نتفلیکس دستکم دو دقیقه از این سریال محبوب را به صورت برخط تماشا کرده‌اند؛ حدود ۸۹ درصد از این تعداد دستکم ۷۵ دقیقه از این سریال یعنی بیش از یک اپیزود آن را تماشا کرده‌اند و ۶۶ درصد آنها، یا ۸۷ میلیون نفر، در عرض ۲۳ روز اول پخش همه قسمت‌های سریال را به طور کامل دنبال کردند. به طور کلی، کاربران نتفلیکس در این ۲۳ روز بیش از ۱ میلیارد و ۴۰۰ ساعت از بازی مرکب را به صورت برخط تماشا کردند.

درآمد ۴۰ برابری «بازی مرکب» برای غول سرگرمی جهان

بازی مرکب داستان ۴۵۶ نفر را روایت می‌کند که همگی مشکل مالی دارند. آنها توسط سازمانی اسرارآمیز به یک چالش دعوت می‌شوند تا در ازای رقابت در ۶ بازی کودکانه ۴۰ میلیون دلار پول نقد به جیب بزنند. اما با وجود ظاهر فریبنده ماجرا به زودی مشخص می‌شود جریمه باخت در هر بازی مرگ است. کارشناسان این سریال مهیج را نقدی بر کاپیتالیسم و اختلاف طبقاتی میان ثروتمندان و فقرا می‌دانند.

هوانگ دونگ هیوک نویسنده و کارگردان بازی مرکب می‌گوید هدفش از ساخت این سریال برجسته کردن شکاف روزافزون طبقاتی در جهان مدرن بود. وی ماه گذشته در مصاحبه با ورایتی گفت: می‌خواستم داستانی بنویسم که تمثیل یا حکایتی درباره جامعه کاپیتالیستی باشد؛ چیزی که یک رقابت شدید را به تصویر بکشد، چیزی شبیه به رقابت سخت زندگی.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha