اقناع‌سازی برای رفع دغدغه‌های اولیای دانش‌آموزان لازم است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: نگرانی بسیاری از خانواده‌ها در مورد سلامتی فرزندانشان را نمی‌توان نادیده گرفت لذا باید با مشارکت و همفکری همه دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت، اقناع‌سازی برای رفع دغدغه‌های اولیا و تسریع در واکسیناسیون آحاد جامعه در دستور کار قرار گیرد.

محمدعلی واقعی روز دوشنبه در حاشیه اعزام کاروان «مهر با نشاط» افزود: بی‌تردید مدرسه از نهادهای تاثیرگذار در زمینه آشنایی کودکان و نوجوانان با ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی و یادگیری ارتباط با همسالان محسوب می‌شود و غیرحضوری بودن کلاس‌های درس و حضور مداوم و بدون نظارت دانش‌آموزان در فضای مجازی تاثیرات منفی جسمی، روحی و روانی دارد.

وی گفت: توجه به حفظ سلامت و ایمنی جسم و روان دانش‌آموزان به ویژه در دوران شیوع و گسترش ویروس کرونا مهمترین هدف و رسالت خادمان آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از ارسال ۶۴ هزار بسته ورزشی و اقلام بهداشتی به مدارس استان در قالب کاروان «مهر با نشاط» خبر داد و افزود: با هدف کیفیت‌بخشی به درس تربیت بدنی مدارس و برقراری عدالت، توازن آموزشی، اجرای بهینه طرح‌های حوزه تربیت بدنی و سلامت، تجهیزات ورزشی و بهداشتی در قالب این کاروان به ارزش ۸۵۰ میلیون تومان به مدارس استان ارسال شد.

وی با اشاره به ارسال ۴۱ هزار بسته ورزشی به مدارس خراسان جنوبی عنوان کرد: میز تنیس، فوتبال دستی، انواع توپ، تشک ایمنی، تاتامی، چوب موازنه، نردبان معلق، مینی پارالل و فوم ایمن‌سازی سالن‌های ورزشی از مهمترین اقلام ورزشی ارسالی به مدارس استان را تشکیل می‌دهند.

واقعی از ارسال ۲۳ هزار بسته بهداشتی شامل ماسک، بسته‌های بهداشت فردی، ترازوی دیجیتال و کتاب‌های راهنمای آموزش سلامت در مدارس نیز خبر داد.

سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور سوم مهر ماه در ۱۲ منطقه آموزشی و ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه خراسان جنوبی آغاز شد و بیش از ۸۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر دوره‌های مختلف تحصیلی در کلاس‌های حضوری مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرکت کردند.

براساس دستورالعمل‌های ابلاغی، دانش‌آموزان در مدارس روستایی و عشایری، رشته‌های فنی هنرستان‌ها و پایه اول کمتر از ۱۵ دانش‌آموز به‌صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر شدند و بقیه مدارس نیز به‌طور تدریجی تا آبان ماه بازگشایی خواهند شد تا سلامت دانش‌آموزان و اطمینان خاطر والدین تامین شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha