قاچاقچیان عامل شهادت ۲ مامور نیروی انتظامی گیلان دستگیر شدند

رشت - ایرنا - فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری هر ۲ قاچاقچی پرونده شهادت ماموران وظیفه شناس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، ظرف کمتر از ۲۴ ساعت خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی گیلان، سردار عزیزالله ملکی دوشنبه شب با تاکید بر عزم جدی نیروی انتظامی در مقابله و برخورد با سوداگران مرگ افزود: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان از قصد قاچاقچیان برای انتقال محموله به وسیله یک دستگاه خودرو به داخل استان، بلافاصله با اشرافیت اطلاعاتی و انجام هماهنگی‌های لازم، بامداد امروز خودرو قاچاقچیان در بدو ورود به استان شناسایی و با انجام یک عملیات حساب شده یک نفر از قاچاقچیان که با هدف بررسی محور مواصلاتی شرق به غرب استان از خودروی حامل مواد مخدر جدا شده بود شناسایی و دستگیر شد.

وی اظهار داشت: پس از دستگیری این متهم ۵۰ ساله، راننده خودرو حامل مواد مخدر که از دستگیری همدستش مطلع شده بود با ترس از دستگیری توسط ماموران پلیس به سمت غرب استان اقدام به فرار کرد.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به جان باختن ۲ مامور وظیفه شناس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در حین دستگیری متهم دیگر پرونده بر اثر سانحه رانندگی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این سانحه که ساعت ۵:۳۰ بامداد امروز دوشنبه رخ داد، "سرهنگ‌ حسین بهراد نصر" و "استواریکم مرتضی هدایت‌زاده" حین انجام ماموریت در میدان شهر شلمان دچار سانحه تصادف شدند و جان باختند.

سردار ملکی به پیگیری ویژه پلیس برای شناسایی محل اختفاء و دستگیری متهم دیگر این پرونده اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پس از انجام اقدامات کارشناسی و فنی و پیگیری‌های مستمر، سرانجام متهم دیگر این پرونده که در شهرستان لنگرود با یک دستگاه خودروی دیگر در حال تردد بود با عملیات غافلگیرانه پلیس شناسایی، دستگیر و خودروی قاچاقچیان نیز توقیف شد.

سردار ملکی هر ۲ متهم ۵۰ و ۴۰ ساله این پرونده را سابقه دار و از زندانیان آزاد شده اخیر عنوان کرد و افزود: نیروی انتظامی به عنوان پرچمدار عرصه مبارزه با مواد مخدر، هزینه‌های سنگینی را برای نجات جامعه از پدیده شوم موادمخدر متحمل شده و شهدای بسیار زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده و به هیچ عنوان در برخورد قاطعانه با سوداگران مرگ کوتاه نخواهد آمد.

وی با عرض تسلیت به مردم ولایت‌مدار و قانونمند گیلان، همکاران انتظامی و به ویژه خانواده معزز این دو مامور وظیفه شناس افزود: پرونده متهمان پس از انجام بررسی‌های لازم توسط پلیس در اختیار مرجع قضایی قرار خواهد گرفت و زمان برگزاری مراسم تشییع پیکر این دو مامور غیور پلیس مبارزه با مواد مخدر، متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha