بحران افزایش تعرفه‌های انرژی؛ فرانسوی‌ها روند کاهش مصرف را آغاز کردند

تهران- ایرنا- براساس آخرین نظرسنجی منتشر شده در روزنامه فرانسوی لزاکو، سه چهارم فرانسوی ها به اتخاذ سیاست های جبرانی دولت در برابر افزایش نرخ حامل های انرژی در ماه های پیش رو امید و اعتمادی نداشته و روند کاهشی مصرف را آغاز کرده اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، افزایش قیمت حامل های انرژی در فرانسه از چند ماه پیش آغاز شده و براساس آخرین نظرسنجی منتشر شده در روزنامه فرانسوی لزاکو، اکثر فرانسوی ها نگران افزایش مکرر قیمت حامل های انرژی در ماه های پیش رو هستند.

 لزاکو افزود: در حالی که شش ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، موضوع «کاهش قدرت خرید» اصلی ترین نگرانی فرانسوی ها به شمار می رود. در سال ۲۰۱۷میلادی نیز اشتغال و مبارزه با بیکاری در کانون توجه رقابت های انتخاباتی پیش از انتخابات ریاست جمهوری قرار داشت.

براساس آخرین نظرسنجی منتشر شده در روزنامه فرانسوی لزاکو، بیش از سه چهارم فرانسوی ها انتظار افزایش قیمت مسکن و محصولات غذایی را در ماه های پیش رو دارند.

همچنین براساس این نظرسنجی، ۸۵ درصد فرانسوی ها از افزایش تعرفه های انرژی در ماه های پیش رو بیمناک و نگران هستند.

در این نظرسنجی آمده است که بیش از دو سوم  فرانسوی ها (۶۹ درصد) انتظار دارند قیمت گاز یا بنزین و گازوئیل به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

لزاکو در ادامه تصریح کرد: بسیاری از فرانسوی ها در مواجهه با این بحران، استفاده از خودرو شخصی، لوازم برقی و وسایل گرمایشی را حتی درصورت سرماخوردگی محدود کرده اند. این رقم در خانواده های کم درآمد به ۵۸ درصد رسیده است.

به گفته کارشناسان و تحلیلگران، پس از بحران جلیقه زردها در فرانسه، کاهش قدرت خرید فرانسوی ها بحران تازه ای را رقم زده و موجی از بیم و نگرانی را برانگیخته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha