رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی از ضروریات بازگشایی مدارس است

تهران- ایرنا- دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا، واکسیناسیون، رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی و در دسترس بودن ماسک و آب و صابون را از ضروریاتی دانست که باید برای بازگشایی مدارس اجرا شود.

به گزارش خبرنگار گروه اخبار دانشگاه و آموزش ایرنا، دکتر حمید رضا جماعتی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روز سه شنبه در حاشیه سومین جلسه کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: استفاده بهینه از فضای مجازی از دیگر تمهیداتی است که باید برای بازگشایی مدارس رعایت شود.
وی یادآور شد: با اجرای این شرایط به تدریج می توان اقدام به بازگشایی مدارس کرد. اگر شرایط فراهم نباشد نباید، ‌ این اقدام انجام شود و بهتر است دانش آموزان را به مدارس نکشانیم.

وی ادامه داد: اگر امکان رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس وجود نداشته باشد، به نظر می رسد که بازگشایی مدارس در این شرایط، کار صحیحی نیست.
دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با تشریح سومین جلسه این کمیته که با حضور بیش از ۵۰ استاد و متخصص کشور برگزار شد، خاطرنشان کرد: هوشمند کردن محدودیت های کرونایی، بازگشایی مدارس و مراکز علمی و دانشگاهی کشور، داروهای گیاهی و روش های تشخیصی و تست های غربالگری از موضوعاتی بود که در این جلسه بحث و بررسی شد.
جماعتی، بیماری های قارچی در افراد مبتلا به کرونا را از دیگر موضوعات اعلام کرد که در این جلسه بررسی شد و افزود: تشخیص و آخرین درمان های انجام شده در اثر عفونت ناشی از بیماری کرونا در کمیته علمی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha