عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: تنظیم بازار نیازمند حمایت عملی از تولید است

گناباد- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی کاهش قیمتها، ثبات و تنظیم بازار را بدون حمایت عملی از تولید داخلی غیرقابل تحقق خواند و گفت: حمایت از تولیدات داخلی باید به عنوان رویکرد اصلی سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت سیزدهم تعیین و اجرا شود.

محمد صفایی‌دلویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کاهش تورم و افزایش ارزش پول ملی نیازمند رونق‌بخشی تولیدات داخلی در همه بخش های اقتصادی است.

وی ادامه داد: بر این اساس حمایت از تولیدکنندگان داخلی و سرمایه‌گذاران باید محور اصلی سیاست اجرایی و رویکرد عملی تیم اقتصادی دولت باشد تا فعالان عرصه تولید ملی نسبت به تلاش برای تداوم تولید کیفی و گسترش فعالیتهای خود دلگرم شوند.

نماینده گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت دهی سرمایه‌های سرگردان و منابع بانکی به سمت بخش تولید واقعی، اقدامی بسیار موثر در راستای حمایت از تولید داخلی با هدف کاهش تورم است. 

وی افزود: سرمایه‌ها و منابع مالی سرگردان باید به جای انباشت در بانکها و سوداگری به سمت سرمایه‌گذاری مولد برای گسترش تولیدات ملی سوق یابند.

صفایی‌دلویی ادامه داد: تحقق این موارد علاوه بر افزایش اشتغال و رونق تولیدات داخلی، معضل تورم را کاهش می‌دهد زیرا تنظیم و ثبات بازار بدون حمایت عملی از تولید امکانپذیر نیست.

 وی گفت: دولت سیزدهم برای کاهش تنگناهای اقتصادی باید بستر را برای حضور مردم در اقتصاد کشور باز کند و در بودجه ۱۴۰۱ نقش مردم به خوبی دیده شود و با تعریف یک سازوکار منسجم، شبکه ای بین بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات ایجاد شود تا با کاهش شیب گرانی از فشار اقتصادی بر مردم و در نتیجه معضل تورم کاسته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: میدان سخت اقتصادی امروز همانند میدان نبرد نیاز به ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی دارد و مسوولان و دولتمردان باید با اقدام جهادی و اتخاذ رویکردها و  تصمیمهای سخت برای متوقف کردن معضل تورم و سامان دادن به امور اقتصادی بکوشند.

وی تعامل بین دولت و مجلس را ضرورتی برای کاستن از معضلات اقتصادی جامعه و مهار تورم توصیف و بیان کرد: مجلس ظرف ماههای اخیر با مصوبات مختلف در جهت کاهش مشکلات اقتصادی مردم تلاش کرده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha