وجوه مشترک بین مذاهب اسلامی تقویت شود

سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان بر لزوم حفظ وحدت و انسجام در میان مسلمانان تاکید کرد و گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به اتحاد نیاز داریم و باید وجوه اشتراک بین مذاهب اسلامی تقویت و برجسته شود.

به گزارش ایرنا، سردار سیدصادق حسینی روز چهارشنبه در همایش وحدت با حضور علما و روحانیون استان کردستان اظهار داشت: از تفرقه و تشتت، جز ضرر و خسران سودی نمی‌بریم، چراکه دشمنان تلاش دارند بین گروه‌های مختلف، اقوام و مذاهب در داخل و خارج از کشور، اختلاف ایجاد و حکومت کنند.

وی با بیان اینکه تاکید پیامبر اکرم(ص) بر وحدت و انسجام داخلی امت اسلامی بوده است، اضافه کرد: وظیفه ما این است که نقاط قوت و وحدت‌بخش را برجسته کرده و در راه انسجام و اتحاد بین مذاهب اسلامی گام برداریم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خواستار تبین اخلاق پیامبر(ص) و اشاعه آن در جامعه شد و ادامه داد: حضرت محمد(ص) در ایامی که جهل و خرافات بر جامعه مستولی بود، ظهور کرد و با اخلاق حسنه، مهربانی و دلسوزی، انسانیت را به میان بشریت بازگرداند و امروز بیش از یک میلیارد نفر پیرو آن شخصیت بزرگوار هستند.

سردار حسینی تاکید کرد: امروز در کنار هم هستیم و برای یک هدف مشترک زندگی می‌کنیم و هزینه‌های سنگینی برای حفظ ارزش‌های اسلامی پرداخت کرده‌ایم، همچنانکه کردستان هم شهدای بزرگی تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

وی امام خمینی(ره) را منادی وحدت و پرچمدار عزت اسلام و مسلمانان خواند و گفت: اکنون در دنیایی که پر از مشکلات، ظلم، جنگ و خونریزی است، اخوت و وحدت، تنها راهکار نجات است و باید همواره این مهم سرلوحه کار و زندگی ما مسلمانان باشد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه هرکس از جامعه اسلامی دور شود، توسط گرگ‌های ظلم و جنایت و دشمنی دریده خواهد شد، اظهار داشت: طبق فرموده رهبری، "ندای وحدت در دنیا گران جا افتاده و اگر کسی آن را بشکند، خیانت کرده است"، بنابراین در حفظ وحدت نباید غفلت کرد.

سردار حسینی گسترش فرهنگ اسلامی و اتحاد همگانی را وظیفه همه دانست و اضافه کرد: علما امروز در ایجاد وحدت و تبیین نهضت پیامبر(ص)، نقشی مهم و مرجع دارند و این قشر فرهیخته باید در جامعه میدان‌داری کرده و حامی فقرا باشند.
وجوه اشتراک بین مذاهب اسلامی تقویت شود
لزوم حفظ وحدت عملی در جهان اسلام

امام جمعه سنندج نیز ضمن اشاره به مجاهدت و ایثارگری شهدا و نقش آنان در حفظ انقلاب و میهن اسلامی، اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) نماد محبت، عشق به مردم، اخوت، اتحاد و دلسوزی است و همه باید در راستای پیروی از آموزه های ایشان حرکت کنیم.

ماموستا رستمی خواستار سرلوحه قرار دادن وحدت در میان مسلمانان شد و افزود: امروز شاهد جنایات و قتل عام های فراوانی در دنیا هستیم که بدست کسانی انجام می‌شود که ادعای مسلمان بودن دارند و این ظلم در حق اسلام و پیامبر(ص) است.

وی با اشاره به اینکه کسانی با افراط و تفریط و ناآگاهی اقدام به جنایت علیه مسلمانان می‌کنند، اضافه کرد: وحدت عملی باید در میان همه مسلمانان برقرار شود، چراکه تنها راه جلوگیری از تفرقه، حفظ انسجام و اتحاد در عمل است.

امام جمعه سنندج از حافظان امنیت و مجاهدت نیروهای نظامی و انتظامی تقدیر کرد و ادامه داد: از دولت سیزدهم انتظار داریم به وعده‌های خود عمل کرده و برای رفع مشکلات مردم گام‌های اساسی بردارد.

از دیدگاه اهل سنت ولادت پیامبر(ص) ۱۲ ربیع الاول و از دیدگاه تشیع ۱۷ ربیع الاول است و این هفته به نام هفته وحدت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha