استاندار خراسان شمالی: اشتغال معتادان در دستور کار قرار گیرد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت:۴۰۰ معتاد متجاهر در استان شناسایی شده است که این افراد بعد از بهبودی کامل باید در مراکز تولیدی استان به کار گرفته شوند.

 به گزارش ایرنا، محمد شجاعی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی طرح مشارکت مردم  و توسعه نظم وامنیت عمومی خراسان شمالی اظهار داشت: افراد معتاد به عنوان یک آسیب دیده اجتماعی تلقی می شوند و باید در استان سازوکاری فراهم شود تا هم آموزش‌های لازم و هم ضمانت لازم برای ورود این افراد به کار وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: بسیاری از این افراد مشتاق ورود به کار هستند و اگر اشتغال مناسب داشته باشند در این فضا ورود نمی کنند و حتی برای شروع کار می توان یک واحد صنعتی و تولیدی را به عنوان نمونه انتخاب کرده و افراد بهبود یافته را صاحب اشتغال کنیم.

استاندار خراسان شمالی افزود: معتادان متجاهر استان باید توسط نیروی انتظامی جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد معرفی و بعد از بهبودی کامل باید توسط اداره کل صنعتن و معدن استان به واحدهای تولیدی و صنعتی ارجاع شوند.

وی بیان کرد: نقش آموزش و پرورش در زمینه کنترل و مقابله با مواد مخدر بسیار مورد اهمیت است و این نهاد باید موضوعات اجتماعی را به خوبی به دانش آموزان آموزش دهند.
شجاعی ادامه داد: پلیس وقت می گذارد و معتادان و خرده فروشان را جمع آوری می کند ولی بعد از مدتی بدلیل مشکلات زیرساختی رها می شوند که نبود اشتغال این دور باطل را از بین می برد.

وی بیان کرد: دغدغه مواد مخدر دغدغه من مسئول و شهروند است قبل از مسئولیت به عنوان شهروند باید این دغدغه را داشته باشیم چون همین آسیب اجتماعی پشت در خانه من نیز خوابیده و فرزندان من هم بری از آن نیستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha