رییس پلیس راه استان سمنان: پنج محور پرتصادف ایمن‌سازی شود

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: پنج محور ارتباطی در نقاط مختلف استان پرتصادف و حادثه‌خیز محسوب می‌شود که باید تکمیل و یا ایمن‌سازی شود.

به گزارش ایرنا، سرهنگ تقی کبیری عصر چهارشنبه در جلسه ستاد راهبری تصادفات استان به ریاست سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان در سالن جلسات یادگار امام(ره) استانداری ابراز داشت: تکمیل جاده نظامی سمنان، محور سمنان-فیروزکوه، سمنان به سرخه، ۳۰ کیلومتر انتهای شرقی استان از عباس آباد تا کاهک، و تکمیل و راه اندازی ۱۰ کیلومتر در دست احداث محور دامغان- جندق از جمله انتظارات پلیس راه استان برای کاهش تصادفات است.

وی بیان کرد: نیمه نخست امسال ۱۰۸ مورد تصادف فوتی در راه های برون شهری استان سمنان رخ داد.
وی بیان کرد: با توجه به اقدامات مطلوب صورت گرفته، در ۶ ماه نخست امسال، تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان سمنان ۱۱ درصد کاهش یافت.
وی ادامه داد: ۶ ماهه نخست سالجاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته تردد در جاده‌های استان سمنان ۲.۴ درصد افزایش داشت.
رئیس پلیس راه استان سمنان تصریح کرد: ۱۱ پاسگاه پلیس راه در جاده‌های استان مستقر است و ۳۰ کیلومتر آزادراه، ۶۶۰ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۶ راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی و ۲۱۳۷ راه روستای در استان وجود دارد.
کبیری یادآور شد: تعداد کل تصادفات در راه های استان سمنان شامل فوتی، جرحی و خسارتی در ۶ ماه نخست امسال ، نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش داشت.
کبیری خاطرنشان کرد: تعداد تصادفات فوتی سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸، تعداد ۷۸ مورد برابر با ۲۸ درصد کاهش داشت.
رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: واژگونی و خروج از جاده با ۴۸ درصد، بیشترین فراوانی را از نظر نوع تصادفات فوتی در راه های استان در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ به خود اختصاص داده است.


راه، وسیله‌نقلیه و راکب سه مولفه مهم در تصادفات است
فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان نیز در این نشست گفت:راکب، وسیله‌نقلیه و معبر سه مولفه اصلی در تصادفات است و باید به منظور کاهش تصادفات هر سه مولفه مورد توجه باشد.
سردار عبدالله حسنی تاکید کرد: برای کاهش تصادفات در راه های درون شهری و برون شهری استان، نیاز است در کنار تلاش برای رفع نقص نقاط حادثه‌خیز و توجه به ایمنی خودروها، در جامعه بیش از پیش در زمینه رانندگی صحیح فرهنگ‌سازی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha