تسهیلات لازم برای خرید موتور برق در نانوایی‌های بروجرد تامین شد

بروجرد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: اعتبار لازم برای پرداخت تسهیلات خرید حدود ۵۰ دستگاه موتور برق برای نانوایی‌های بروجرد در مرحله اول تامین شد.

حمید آزادبخت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از مشکلات جدی نانوایی‌ها با توجه به قطعی برق به ویژه درتابستان نبود دستگاه تامین کننده برق است.

وی ادامه داد: به منظور تجهیز واحدهای نانوایی به موتور برق و ۲ زمانه کردن سوخت صاحبان خبازی‌ها می‌توانند وام ۸۰ میلیون تومانی دریافت کنند.
آزادبخت بیان کرد: این اقدام با همکاری شرکت غله و خدمات بازرگانی استان لرستان انجام شده است.

وی اضافه کرد: قطع برق علاوه بر نارضایتی متصدیان نانوایی ها و عدم تامین نان به موقع شهروندان موجب ماندگی خمیر و ایجاد مشکل تامین هزینه این واحدها می شود.

رییس اداره صمت بروجرد گفت: با در نظر گرفتن تراکم، میزان و ساعت پخت، پراکندگی نانوایی ها در محلات مختلف و سایر شرایط در راستای تامین نان مورد نیاز مردم در طول روز نانوایی های دارای اولویت برای دریافت تسهیلات معرفی شوند.

آزادبخت بیان کرد: ۳۶۰ واحد نانوایی در بروجرد فعالیت دارد که ۲ گانه سوز کردن واحدهای نانوایی برای حمایت از مردم در مواقع بحران قطع برق و گاز در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۷۰ واحد نانوایی ۲ گانه سوز هستتد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha