امام جمعه زاهدان: رشد و ارتقای فرهنگ عامل تقویت امنیت پایدار است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان‌و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رشد و ارتقای فرهنگ عامل تقویت امنیت پایدار است.

به گزارش ایرنا آیت‌الله مصطفی محامی روز پنجشنبه در دیدار محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به جایگاه شورای فرهنگ عمومی و اهتمام به مصوبات آن، اظهارداشت: شوراهای مختلف که هم عرض و در حوزه فرهنگ هستند، می‌توانند جزء کمیته‌های شورای فرهنگ عمومی باشند.
امام جمعه زاهدان با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری بیشتر در کانون های مساجد و امور قرآنی، خواستار کمک به فعال تر شدن کانون‌های مساجد اهل سنت شد.
آیت‌الله محامی ‌با اشاره به گستردگی جغرافیایی سیستان‌ و بلوچستان و محرومیت‌های این منطقه، عنوان کرد: رشد و ارتقای فرهنگ عامل تقویت امنیت پایدار است و مجتمع‌های فرهنگی از جمله کتابخانه و سینما می‌تواند عامل دلبستگی بیشتر مردم به نظام اسلامی شود.

به گزارش ایرنا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پنجشنبه به منظور شرکت در همایش منادیان وحدت وارد زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان شد. وی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه و شماری از مسوولان استان قرار گرفت.

در این سفر حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد وزیر فرهنگ و ارشاد را همراهی می‌کند.

حضور در گلزار شهدای زاهدان، دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و شرکت در همایش منادیان وحدت از جمله برنامه‌های سفر یکروزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha