بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی سرپل ذهاب ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

قصشریرین- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: بازسازی سه بلوک تخریبی مسکن مهر شهید شیرودی شهرستان سرپل ذهاب که در جریان زلزله آبان سال ۹۶ تخریب شد اکنون با ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در حاشیه سفر به سرپل ذهاب و بازدید از مسکن مهر شهید شیرودی سرپل ذهاب افزود: در زلزله سال ۹۶ تعداد ۲۴ بلوک مسکن مهر این شهرستان دچار آسیب شد که با تلاش های بسیار، مشاورین عمرانی را متقاعد کردیم که مقاوم سازی  ۲۱ بلوک انجام شود.

به گفته او برنامه مقاوم سازی برای هر بلوک هزینه اش برابر با ساخت یک بلوک کامل بود.

وی اظهار داشت: از مجموع ۲۴ بلوک آسیب دیده، ۲۱ بلوک مقاوم سازی شد ولی سه بلوک با توجه به حجم تخریب تصمیم بر بازسازی شدکه بازسازی این سه بلوک تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال جاری تکمیل و تحویل صاحبان می شود.

استاندار کرمانشاه گفت: مهندسین و مشاورین، طرح بسیار مقاومی طراحی کردند و در قالب یک کاور بتنی از فونداسیون گرفته تا آخرین مرحله انجام دادند.

بازوند ادامه داد: تاکنون ۷۰ میلیارد تومان برای کار مقاوم سازی و بازسازی ۲۴ بلوک مسکن مسکن شهید شیرودی با ۵۷۶ واحد، هزینه شده و ۲۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای ادامه کار به این پروژه اختصاص یافته است.

استاندار کرمانشاه در ادامه سفر به سرپل ذهاب از روند تکمیل و عملیات بازسازی بقعه احمدابن اسحاق (ره) که در آستانه بهره برداری قرار دارد، بازدید کرد.

احمدابن اسحاق قمی از اصحاب گرانقدر ائمه معصومین (ع) و از مراجع، محدثان و علمای بزرگ قرن سوم هجری است که توفیق درک امام جواد (ع)، امام هادی (ع)، امام حسن عسگری (ع) و امام زمان (عج) را داشته است و آرامگاه وی در شهر سرپل ذهاب زیارتگاهی برای دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

بازدید از چند پروژه عمرانی بازدید و دیدار با خانواده شهدای والامقام از دیگر برنامه های سفر یک روزه استاندار کرمانشاه به سرپل ذهاب بود که معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مشاور استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی مهندس بازوند را در این سفر همراهی کردند.

 زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha