ادارات و نهادها امر به معروف و نهی از منکر را جدی بگیرند

مراغه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: نباید مسئولیت ادارات و نهادها در قبال امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ شود.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز پنجشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر مراغه افزود: در این راستا وظیفه نهادهای متولی امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در بخش های فرهنگی، آموزشی و دانشگاهی سنگین است.

وی ادامه داد: از این رو تمامی مسئولان و کارکنان دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در هر نهاد یا اداره ای باید موازین اسلامی و اخلاقی را مد نظر قرار داده و در مسیر خدمت به مردم گام بردارد.

وی با بیان اینکه همه آحاد جامعه در قبال این فریضه اسلامی مسئولیت دارند، گفت: باید با هرگونه مظاهر خلاف ارزش های اسلامی و قانون گریزی و تخلفات اداری برخورد قاطع شود.

وی افزود: با وجود تلاش و زحمات کادر درمانی در مراکز بیمارستانی در ایام کرونا، رعایت شئونات اسلامی در این اماکن عمومی و خدمات رسان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین نهادهای متولی امر از جمله مجمع امور صنفی و اداره صمت در رعایت شئونات اخلاقی در واحدهای صنفی در سطح شهرستان نظارت جدی داشته باشند.

وی افزود: در فضای مجازی نیز با وجود تلاش پلیس فتا برای نظارت بر محتوای منتشر شده در آن، با کانال ها و صفحات بدون مجوز که با نام خبرگزاری یا پایگاه خبری اداره می شوند، برخورد قانونی شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه نیز گفت: احساس مسئولیت در قبال ارزش ها و مشکلات و فرهنگی اجتماعی باید توام با شفافیت در زمینه مشکلات و تخلفات قانونی در همه نهادها باشد.

موسی شعفی افزود: با وجود اهمیت توجه به عفاف و حجاب در اماکن عمومی و ادارات، باید به رفع برخی مشکلات و مسائل که بازتابی منفی در سطح جامعه دارد، بیش از پیش اهتمام جدی شود.

فرمانده سپاه ناحیه مراغه نیز با انتقاد از وجود برخی مشکلات فرهنگی گفت: متاسفانه در برخی سفره خانه ها و باغ رستوران ها، مشکلات فرهنگی و اخلاقی پابرجا بوده و باید رسیدگی مناسب در این زمینه انجام شود.

سرهنگ پاسدار سعید رشیدی افزود: بر اساس گزارشات مردمی وضعیت فعالیت برخی آرایشگاه های زنانه در فضای مجازی مناسب نبوده و برخی نارضایتی ها از ارائه خدمات و پوشش نه چندان اسلامی در مراکز درمانی این شهرستان وجود دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به استفاده دانش آموزان از شبکه شاد در ایام کرونایی برای آموزش دروس، نسل نوجوان و جوان در برابر آسیب های فضای مجازی قرار گرفته اند.

فرمانده انتظامی مراغه نیز در این جلسه گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ذاتی آحاد مردم بوده و اجرای آن منحصر به اداره یا نهادی نیست و باید در آن مشارکت همگانی باشد.

سرهنگ توحید فارسی با تاکید بر برخورد پلیس با ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴۳۶ مورد برخورد و اعمال قانون در زمینه کشف حجاب در خودروهای سواری انجام شده است.

وی ادامه داد: شناسایی و برخورد با ۲۸ مورد پارتی و میهمانی شبانه مختلط، سگ گردانی، فعالیت گروه های غیرمجاز کوهنوردی مختلط و پلمب چند واحد صنفی متخلف در زمینه عدم رعایت موازین اخلاقی و اسلامی در این شهرستان از ابتدای سال تاکنون انجام شده است.

حجت الاسلام امیری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی مراغه نیز گفت: هم اکنون در ۷۰ مسجد سطح شهر نماز جماعت اقامه می شود که این تعداد با رایزنی های انجام شده در حال افزایش است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha