گلستان پیشتاز پوشش نسخه الکترونیک در کشور است
عکس آرشیو است

گرگان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت که پوشش حدود ۹۱ درصدی اجرای نسخه الکترونیک به جمعیت واجد شرایط، گلستان را پیشتاز اجرای این طرح در کشور تبدیل کرده است.

مهرداد کمانگری روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته بیمه سلامت ( سوم تا ۹ آبان ) بیان کرد: هدفگذاری سازمان بیمه سلامت ایران اجرا و تحقق نسخه الکترونیک به حدود ۶۵ درصد جمعیت واجد شرایط هر استان بود.

وی عوامل عمده موفقیت دراجرا و تحقق نسخه الکترونیک در گلستان را همکاری نظام پزشکی، انجمن های پزشکی و داروسازان ، دانشگاه علوم پزشکی و برگزاری دوره های آموزشی برای پزشکان ، برشمرد و گفت: اکنون گلستان بعد از کرمان و کردستان جزو استان های موفق دراجرای این طرح به شمار می رود.

کمانگری تاکید کرد: طرح نسخه الکترونیک از آذرماه امسال به صورت کامل عملیاتی می شود و تمامی خدمات به افراد زیر پوشش و پرداختی به طرف های قرارداد اعم از دولتی و دانشگاهی و خصوصی به روش الکترونیک بوده و کاغذ حذف می شود.

خدمات به بیماران کرونا

مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت : این اداره کل برای پوشش ارایه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان ۱۶ هزار و ۲۰۰ فقره پرونده با هزینه ۸۵۰ میلیارد ریال تا مهر سال جاری تشکیل داده است.

کمانگری ادامه داد: در این استان هزینه پرداخت شده برای درمان هر بیمار کرونا، ۳۵ درصد در بخش هتلینگ، ۳۷ درصد دارو، ۹ درصد ویزیت پزشک، ۶.۷ درصد آزمایشگاه و بقیه پاراکلینیک ، تصویر برداری و لوازم مصرفی پزشکی است.

وی همچنین افزایش روزهای شیوع کرونا، کمبود تخت بیمارستانی و درمان سرپایی و ماندگاری در بیمارستان را از عوامل مهم در افزایش هزینه های درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در گلستان عنوان کرد.

گلستان پیشتاز پوشش نسخه الکترونیک در کشور است

مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت : امسال نزدیک به  دو هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای تسویه بدهی با بخش خصوصی و دولتی و دانشگاهی استان به این اداره کل تزریق شده که هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال آن به بخش دولتی و دانشگاهی پرداخت شده و بقیه برای بخش خصوصی اختصاص یافته است.

وی افزود: اکنون بدهی به بخش خصوصی تا پایان شهریورماه تسویه شده و در بخش دولتی و دانشگاهی نیز پرداخت ها نسبت به گذشته خوب بوده و تا تیرماه امسال انجام شده است.

به گفته وی اکنون طلب بخش دولتی از این اداره کل حدود ۴۳۰ میلیارد ریال پیش بینی می شود که منتظر ارسال اسناد هستیم.

نظام ارجاع برای بیمه همگانی

مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: نظام ارجاع بیمه ای برای ۱۳۶ هزار نفر زیر پوشش صندوق بیمه سلامت همگانی در استان عملیاتی شده که مراجعه آن ها در مراکز دولتی و دانشگاهی است.

کمانگری افزود: این طرح در استان گلستان از مرداد ماه سال جاری به اجرا درآمده است و اکنون برای پوشش ۱۱۰ هزار نفر از این جمعیت با ۱۱۷ پزشک قرارداد بسته شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی به آن ها انجام شده است.

به گفته وی سهم پرداخت فرد مراجعه کننده به پزشک عمومی ۷۵ هزار ریال است.

وی ادامه داد: در اجرای نظام ارجاع  بیمه ای افراد زیر پوشش صندوق بیمه همگانی سلامت استان، ۲۱ هزار نفر به دلایل مختلف از جمله ناقص بودن اطلاعات و زندگی خارج در استان، پایش و از پوشش خارج شده اند.

وی خواستار همکاری افراد زیر پوشش صندوق بیمه همگانی سلامت گلستان برای مراجعه پزشک خانواده و تشکیل پرونده به منظور استفاده از نظام ارجاع بیمه ای شد.

استان گلستان یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۷ درصد از این جمعیت روستانشین و بقیه شهری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha