جشن تقدیر از دانش‌آموزان حافظ قرآن مدارس سمای کشور در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- جشن تقدیر از دانش‌آموزان حافظ قرآن مدارس سمای کشور پنجشنبه شب در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: موضوع قرآن کریم و پرداختن به آن در تربیت انسان بسیار مهم است چرا که قرآن به‌ عنوان یگانه کتابی که مصحفش حضرت رسول اکرم (ص) است، در اختیار انسان‌ها قرار گرفته‌ است و پرداختن به آن به‌ عنوان کتاب هدایت، سرمایه‌ای است که جوانان می‌توانند برای آینده خود از طریق آن توشه بسیار فراهم آورند.

دکتر محمدمهدی طهرانچی افزود: خداوند در این کتاب برای هدایت بشر مباحث متفاوت بیان کرده و در جای جای قرآن با نگاه به تاریخ به انسان توجه کرده‌ است که اگر به این موضوع به عنوان تربیت تاریخی نگاه کنیم، یک روش است چرا که قرآن کریم از ضرب‌المثل برای انتقال مفاهیم هدایت به انسان استفاده کرده‌ است.

وی ادامه داد: گاهی قرآن با توجه به طبیعت و رمز و راز خلقت ما را متوجه امر ولایت می‌کند که همه این‌ها مجموعه‌ و منظومه‌ای است که بشر در تربیت باید از آن استفاده کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما قرآن را کتاب هدایت می‌دانیم و هر آنچه را که آموزش می‌دهیم باید در سایه این کتاب باشد چرا که قرآن کریم کتابی است که همراه با ولایت و عترت رسول اکرم (ص) برای ما راه‌گشا و مؤثر است.

جشن تقدیر از دانش‌آموزان حافظ قرآن مدارس سمای کشور در مشهد برگزار شد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: بیش از ۲ سال از فعالیت دبیرخانه سما در مشهد می‌گذرد که طی این مدت اقدامات و فعالیت‌های موثری انجام داده است.
دکتر محسن مرادی افزود: دبیرخانه سما چند دوره کارگاه حضوری توانمندسازی مربیان قرآن کریم در استان خراسان‌ رضوی و ۱۴ استان دیگر کشور برگزار کرده است.
وی ادامه داد: امروز ما به تشکیل بیش‌ از ۱۶ دارالقرآن کریم در مدارس سمای کشور و خراسان‌ رضوی مفتخریم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دبیرخانه قرآنی سما مستقر در مشهد مقدس با چاپ بیش‌ از سه هزار کتاب، آموزش روخوانی قرآن کریم به شیوه نوین را در کشور منتشر و چاپ کرده است.
وی افزود: همچنین برگزاری جشن‌های روخوانی قرآن کریم در سال گذشته، برگزاری جشن حفظ جزء سی در بین دانش‌آموزان مدارس سما و چند وبینار و کارگاه تخصصی از افتخارات این دبیرخانه است که با عنایت حضرت امام رضا (ع) در این استان برگزار شده‌ است.

مرادی ادامه داد: امیدوارم با پایان گرفتن دوران شیوع کرونا بتوانیم دوره‌های حضوری حفظ و قرائت قرآن را در همه استان‌های کشور برگزار کنیم.

جشن تقدیر از دانش‌آموزان حافظ قرآن مدارس سمای کشور در مشهد برگزار شد

معاون دانشگاه آزاد اسلامی و رییس سازمان سما نیز در این مراسم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از ۲ سال گذشته با تاسیس دارالقرآن در مشهد مقدس تلاش یکپارچه برای گسترش آموزه‌های قرآنی در مدارس سما و دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی آغاز کرده است که امیدواریم با همت همه همکاران  و دانشجویان و دانش‌آموزان مدارس سما سال‌ به‌ سال شاهد گسترش این حرکت مبارک باشیم.

سید محمد بطحائی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باتجربه ارزشمندی که در حوزه آموزش کشور دارد هم‌اینک حدود صد هزار دانش‌آموز را در ۷۶۰ مدرسه در گستره میهن اسلامی اداره می‌کند و حدود همین تعداد دانشجو در دانشکده‌های وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی داریم.

جشن تقدیر از دانش‌آموزان حافظ قرآن مدارس سمای کشور در مشهد برگزار شد

رییس سازمان آموزشی سما خراسان رضوی نیز گفت: دانش آموزان شرکت کننده در این مراسم از یک جزء قرآن تا کل قرآن را حفظ کرده اند که بخشی از آن‌ها به نمایندگی از سایر حافظان در ایم مراسم حضور پیدا کرده‌اند.

جعفر کبیری سرمزده افزود: در این مراسم حدود ۲۰۰ نفر از حافظان سمایی حضور دارند که ۱۸ نفر آنها حافظ کل قرآن کریم هستند که ۱۰ نفر از این تعداد از آستان قدس رضوی و هشت نفر از مدارس سما در کشور می‌باشند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha