کمبود آب شرب از مهم ترین مطالبه‌ های روستاییان غرب کرمانشاه است

قصرشیرین - ایرنا- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشتر مناطق روستاییاین حوزه انتخابیه فاقد امکانات اولیه رفاهی هستند، گفت: یکی از مطالبه ها و مشکلات اصلی و مهم روستاییان در این منطقه کمبود آب آشامیدنی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهریار حیدری روز جمعه در حاشیه بازدید از روستاهای بخش مرکزی در معیت فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی سرپل‌ذهاب از روستاهای دهستان حومه بخش مرکزی به منظور بررسی مشکلات این روستاها افزود: عدم گازرسانی به روستاها، عدم وجود جاده دسترسی مناسب، سامانه گرمسیری و عدم اجرای طرح هادی روستایی از دیگر مشکلات مطرح شده  در این جلسه بود.

وی اظهار داشت: مردم شهرستان سرپل ذهاب هشت سال جنگ تحمیلی را تحمل کرده و زلزله مصیبت بار سال ۱۳۹۶ را نیز تجربه کردند و انتظار دارند که این حداقل ها برای آن ها فراهم شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات لازم برای گازرسانی، ترمیم جاده و رفع مشکل آب آشامیدنی این مناطق روستایی تخصیص یافته  که امید است مدیران استانی با هماهنگی فرماندار سرپل‌ذهاب عملیات اجرایی این طرح ها را آغاز کنند تا نگرانی‌های مردم رفع شود.

وی افزود: مردم نجیب دهستان حومه در این جلسه آمادگی خود را برای همراهی و همکاری با عوامل اجرایی در روند اجرای پروژه ها اعلام نمودند.

حیدری تصریح کرد : سال‌ مالی ۱۴۰۰ در میانه راه است و مدیران اجرایی باید تلاش کنند که اعتبارات تخصیص یافته برای پروژه ها را جذب کنند، تلاشهای خوبی هم در سطح ملی برای جذب و تزریق اعتبارات ملی انجام گرفته است.

او گفت: مشکلات و مطالبه های به حق طرح شده امروز در سفر ۲ماه گذشته استاندار مصوب شده که دستگاه های اجرایی هرچه سریعتر این مصوبه های  را اجرایی کنند.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: امروز توفیق شد که به جای مراجعه مردم به دستگاه های اجرایی برای پیگیری مشکلات مناطق روستایی به همراه نماینده پرتلاش شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی خدمت مردم روستاهای حومه شهرستان رسیده و از نزدیک با مشکلات آن ها آشنا شویم.

نورالدین فرزادی پور افزود: در این جلسه تصمیم های خوبی برای رفع مشکلات این روستاها گرفته شد.

وی تصریح کرد : مردم سرپل‌ذهاب شایسته بهترین خدمات  هستند.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق،  هشت دهستان و ۲۲۶  روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha