سازمان ملل به حمایت از ایران برای مقابله با کرونا ادامه می دهد

نیویورک - ایرنا- سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که این نهاد بین المللی به حمایت های خود از ایران برای مقابله با کرونا ادامه می دهد.

به گزارش ایرنا، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد روز جمعه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: تیم سازمان ملل در ایران که از سوی استفان پریسنر هماهنگ کننده مقیم این کشور هدایت می شود، به حمایت های خود از رسیدگی مقامات ایران به نیازهای سلامتی، انسانی و اجتماعی-اقتصادی افرادی که تحت تاثیر کرونا قرار گرفته اند، ادامه می دهد.
وی افزود: ما همچنین بر کمک به آسیب پذیر ترین افراد از جمله مهاجران، افغان های بدون مدرک که برای سال ها در ایران زندگی کرده اند و هزاران نفر که اخیرا از افغانستان به ایران وارد شده اند، تمرکز می کنیم.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل با اشاره به کاهش آمار روزانه ابتلا به کرونا در ایران گفت: تیم ما می گوید با افزایش افراد واکسینه شده، قربانیان روزانه کرونا در ایران درحال کاهش است.  سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است تاکنون ۷۲ میلون نفر در ایران واکسینه شده اند و این امر فشارها بر بیمارستان ها و نظام سلامت را کاهش داده است.
دوجاریک تصریح کرد تیم سازمان ملل در ایران بر اساس برنامه کواکس تاکنون ۱۲ میلیون واکسن به ایران منتقل کرده است. ایران همچنین یک میلیون واکسن را به صورت دوجانبه دریافت کرده است.
وی اظهار داشت: ما در تلاش برای اختصاص واکسن بیشتر به ایران در طرح کواکس از جمله برای تعداد قابل توجهی از مهاجران افغان هستیم و ما آماده کمک در ارائه لجستیک برای انبار و نگهداری واکسن های کرونا هستیم.
به گزارش ایرنا، مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت روز جمعه اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۷۷ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۵۸۹ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۳۸۸ هزار و ۴۹۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
تاکنون ۵۰ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۴۸۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۸ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۷۷۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۷۸ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۲۶۵ دُز رسید.
در شبانه‌روز گذشته، یک میلیون و ۲۳ هزار و ۹۱۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.
در حال حاضر ۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهر در وضعیت زرد و ۱۰۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha