۷ هزار میلیارد برای مقاوم سازی مساکن روستایی آذربایجان‌غربی تخصیص یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌‎غربی گفت: حدود هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی مساکن روستایی این استان تخصیص داده شده که این میزان ۵۲ درصد از اعتبارات اختصاص یافته است .

محمود بدلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای مقاوم سازی ۱۳ هزار واحد مسکونی روستایی آذربایجان‌غربی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: ضمانت این تسهیلات به صورت سفته زنجیره‌ای بوده که سه نفر می‌توانند همزمان به همدیگر ضامن شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌‎غربی گفت: تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی هر واحد مسکن روستایی از ۵۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال افزایش یافته و این امر زمینه ای برای توسعه مقاوم سازی مساکن روستایی است.

بدلی بیان کرد: مدت بازپرداخت این تسهیلات از ۱۵ سال به ۲۰ سال افزایش یافته و کارمزد این تسهیلات پنج درصد است که بانک‌های ملی، رفاه کارگران، مسکن، صادرات، ملت و کشاورزی عامل اعطای این تسهیلات هستند.

وی با بیان اینکه در ۲ هزار و ۹۰۰ روستای آذربایجان غربی ۲۵۸ هزار و ۴۵۰ واحد مسکن وجود دارد، گفت: تاکنون از این تعداد، مالکان ۱۰۵ هزار و ۷۰۰ واحد در سطح استان به اداره‌های بنیاد مسکن در شهرستان‌ها مراجعه کرده‌اند که پس از بررسی برای آنان پرونده تشکیل یافته است.

به گفته وی حدود ۹۱ هزار و ۵۰۰ نفر عملیات مقاوم‌سازی واحدهای خود را آغاز کرده اند و کار مقاوم‌سازی ۸۸ هزار واحد روستایی در آذربایجان‌غربی به پایان رسیده است.

در مجموع ۲ هزار و ۷۲۵ روستای دارای سکنه در آذربایجان‌غربی وجود دارد که ۲ هزار و ۲۰۰ روستا از آن‌ها بالای ۲۰ خانوار بوده و نقشه طرح هادی در همه این روستاها اجرا شده است؛ طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha