وزیر ارتباطات: شبکه ملی اطلاعات توسعه مناسب نداشته است

مشهد- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به خاطر افزایش قیمت ارز و تحریم ها طی ۲ سال اخیر اپراتورها نتوانستند آنطور که باید شبکه ملی اطلاعات را توسعه دهند.

عیسی زارع پور شنبه شب در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از سوی دیگر تقاضا برای دسترسی به شبکه ملی اطلاعات به خاطر شیوع کرونا بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه ملی اطلاعات نیاز به زمان دارد ادامه داد: نیازمند توسعه در بخش تلفن همراه و ثابت برای منازل هستیم، اجرا و نصب فیبر نوری برای خانه‌ها به منظور شبکه پرسرعت اینترنت نیاز به سرمایه گذاری دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به خاطر عدم توسعه شبکه ملی اطلاعات این شبکه در برخی نقاط اشباع شده است لذا نیاز به کار جهادی با تکیه بر توان داخلی داریم چرا که برای واردات برخی تجهیزات در تحریم قرار داریم.

وی افزود: شرکت های بسیار قوی داریم که بسیاری از تجهیزات شبکه را بومی‌ سازی کرده اند، باید به آنها اعتماد کرد تا بتوان به سرعت عقب‌ ماندگی‌ها را جبران کرده و افزایش کیفیت و سرعت شبکه را شاهد باشیم.

زارع پور ادامه داد: در حال حاضر لایه دسترسی شبکه ملی اطلاعات فعال شده ولی در برخی مناطق به دلیل عدم توسعه، کیفیت مناسبی ندارد یعنی شبکه اشباع شده است اما امیدواریم لایه های بالاتر که لایه های اطلاعاتی مراکز داده، خدمات ابری و سرویس‌های بومی با پلتفرم های داخلی است طی یک برنامه چهار ساله فعال شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر امروز به مشهد از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات مشهد و بخش فعالیتهای پستی در ساختمان اصلی پست مشهد بازدید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha